۱۵۰کلاس عشایری استان تجهیز می شود. مدیر کل آموزش و پرورش استان خبر داد:

۱۵۰کلاس عشایری استان تجهیز می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، عباس لامعی صبح امروز در جلسه توجیهی طرح و برنامه های آموزش و پرورش عشایر استان اظهار کرد: در حال حاضر ۲۰ درصد مدارس عشایری استان به سیستم نیمه الکترونیک مجهز هستند.

وی، با بیان این که ۱۰ هزار و ۵۰۰ دانش آموز عشایری در مدارس خراسان جنوبی مشغول تحصیلند، تصریح کرد: دانش آموزان عشایری ۱۵ درصد دانش آموزان استان را تشکیل می دهند.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، وجود معلمان عالم، پژوهشگر، مومن و متعهد را لازمه تقویت مدارس دانست و یاد آور شد: ارتقای سطح آموزشی و پرورشی مدارس رویکرد اساسی آموزش و پرورش خراسان جنوبی است.

لامعی از انجام طرح مطالعاتی و جانمایی احداث ۱۵ مدرسه عشایری در شهرستان ها و مناطق استان خبر داد و افزود: دبیرستان عشایری متوسطه اول روستای دره چرم درمیان با بیش از ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی در شرف افتتاح قرار دارد.

دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی، با اشاره به احداث مدارس عشایری روستای آواز درمیان با مشارکت بنیاد برکت خاطر نشان کرد: از ابتدای سال تحصیلی جاری و با هدف تقویت کتابخانه های کلاسی مدارس عشایری بیش از ۴ هزار جلد کتاب به صورت رایگان در این مدارس توزیع شده است.

وی، اضافه کرد: توزیع بیش از یک هزار پکیج بهداشتی به منظور ارتقای بهداشت فردی دانش آموزان، اهدای توپ رایگان به منظور تقویت بازی های بومی محلی، تلاش برای هوشمند سازی مدارس عشایری و جلب مشارکت خیرین نیکوکار برای کمک به دانش آموزان بی بضاعت از مهم ترین اولویت های کاری آموزش و پرورش عشایری استان در سال تحصیلی جاری به شمار می رود.