۱۲۲۷ پایگاه جشن نیکوکاری در خراسان‌جنوبی برپا شد

۱۲۲۷ پایگاه جشن نیکوکاری در خراسان‌جنوبی برپا شد

 مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی گفت: جشن نیکوکاری از امروز به مدت سه روز آغاز و ۱۲۲۷ پایگاه جمع آوری کمک‌های مردمی در استان برپا شد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق، رضا سلم‌آبادی، امروز(۱۶ اسفند)، در آیین جشن نیکوکاری در دبستان دخترانه علامه حلی بیرجند، اظهار کرد: از این تعداد، ۹۲۲ پایگاه در مدارس، ۵۶ پایگاه در میادین، معابر اصلی و مصلاهای نماز جمعه و ۲۲۲ پایگاه در مراکز نیکوکاری و مساجد کمک‌های نقدی و غیر نقدی مردم نیکوکار استان به افراد نیازمند و محروم را جمع‌آوری می‌کنند.
وی بیان کرد: جشن نیکوکاری با هدف ترویج فرهنگ احسان و نیکوکاری در جامعه و کمک به دانش‌آموزان نیازمند روز ۱۶ اسفند در مدارس، ۱۷ اسفند در میادین و مساجد و ۱۸ اسفند در مصلاهای نماز جمعه با شعار “جوانه لبخند می‌کاریم” برگزار می‌شود.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی از توزیع ۱۱۲ هزار پاکت بین دانش‌آموزان برای جمع‌آوری کمک‌های جشن نیکوکاری در مدارس خبر داد و افزود: ۱۵۰۸ نیروی انسانی از مجموعه کمیته امداد، بسیجیان، آموزش و پرورش و امدادیاران در برگزاری این جشن همکاری دارند.
سلم‌آبادی بیان کرد: در آستانه نوروز سه هزار و ۳۱۷ فرزند یتیم و چهار هزار و ۵۶۳ فرزند محسنین نیازمند کمک‌های مردم نیکوکار استان هستند.
وی ادامه داد: کمک‌های نقدی و غیرنقدی در مدارس بعد از ثبت توسط کمیته امداد به مدارس مربوط ارسال و بین دانش آموزان نیازمند توزیع می‌شود.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی یادآور شد: کمک‌های سایر پایگاه‌ها نیز با اولویت مناطق محروم بین دانش‌آموزان توزیع خواهد شد.