بازدید گردشگران آلمانی از دیدنی های بشرویه؛

بازدید گردشگران آلمانی از دیدنی های بشرویه؛

مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بشرویه گفت: ۱۷ گردشگر آلمانی از خانه تاریخی مستوفی که یکی از مهم ترین بناهای تاریخی این شهرستان است، دیدن کردند.

سید امیر سلیمانی رباطی با اعلام این خبر افزود: این گردشگران در قالب تور زعفران از اماکن گردشگری و تاریخی و مزارع زعفران استان بازدید می کنند.
وی ادامه داد: گردشگران آلمانی در مدت حضور خود در بشرویه علاوه بر خانه مستوفی از بافت تاریخی این شهرستان نیز بازدید کردند.
وی گفت: بافت تاریخی بشرویه با خانه‌های خشت و گلی و بادگیرهای مختلف یکی از وسیع‌ترین بافت‌های تاریخی در خراسان جنوبی به شمار می رود.
مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بشرویه اظهار کرد: معماری نفیس تیموری و صفوی در بومی‌ترین شکل‌های خود در این بافت مشاهده می شود و از ویژگی های مهم آن علاوه بر سالم بودن، تداوم زندگی اجتماعی در این بافت تاریخی است.
وی افزود: هم‌اکنون این بافت که مجموعه‌ای از بناهای مذهبی، اماکن عمومی و منازل مسکونی با اشکال مختلف است، با شماره ۷۸۳۶ در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده‌است.
به گزارش ایرنا، مسئول میراث فرهنگی بشرویه گفت: این خانه که در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است در غرب محله تاریخی میانده واقع شده و متعلق به اوایل دوره قاجاریه بوده و دارای شاخصه ها و معماری منحصر بفردی است.
وی ادامه داد: آنچه این خانه‌ها را از سایر خانه‌ها متمایز کرده، وجود سه بادگیر مرتفع و متوالی در معماری این بنا است که بر جذابین این اثر تاریخی افزوده و در طول سال به ویژه تعطیلات نوروز مورد استقبال و توجه گردشگران قرار می گیرد.
سلیمانی تاکید کرد: این شهرستان به عنوان یکی از شهرهای کوچک تاریخی کشور دارای ظرفیت های بالایی در زمینه گردشگری می باشد.