آموزشکده معدن و کشاورزی در نهبندان و سربیشه فعال شود؛

آموزشکده معدن و کشاورزی در نهبندان و سربیشه فعال شود؛

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برش استانی در برنامه ششم توسعه مشخص شده است گفت: آموزشکده معدن و کشاورزی در نهبندان و سربیشه فعال شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، دکتر نظر افضلی صبح امروز در نشست نمایندگان خراسان جنوبی در مجلس و رؤسای دانشگاه‌های استان اظهار داشت: در شورای هماهنگی فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه‌ها، نمایندگان نقش سازنده‌ای دارند.

وی با بیان اینکه برش استانی در برنامه ششم توسعه مشخص شده است افزود: می‌طلبد برای آموزشکده معدن و کشاورزی در حوزه انتخابیه نهبندان و سربیشه رایزنی شود.

رئیس دانشگاه فرهنگیان نیز در این نشست اظهار داشت: حوزه آموزش بر فرهنگ تاثیر دارد اما متاسفانه در جامعه با بی‌تفاوتی فرهنگی مواجه هستیم.

ایرج مهدی‌زاده افزود: امسال بودجه دانشگاه فرهنگیان کاهش یافته است.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی نیز اظهار داشت: با گذشت ۵ سال از استقلال دانشگاه فنی و حرفه‌ای اما هنوز سرانه بودجه نداریم.

اسدالله سلیم افزود:  دانشگاه فنی و حرفه‌ای ۱۰ درصد دانشجویان خراسان جنوبی را تشکیل می‌دهد که ۸۰ درصد آنها وارد بازار کار می‌شوند.

وی اظهار داشت: می‌توانیم در حوزه علمی رسالت خاصی تعریف کنیم و دانشگاه مانند قطاری است که باید تمام واگن‌های آن را با تفکرات دانشجویی پر کنیم.

نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خراسان جنوبی و مسئول نهاد رهبری دانشگاه بیرجند نیز اظهار داشت: در کار فرهنگی نباید پول و بودجه مشکل عمده باشد.

حجت الاسلام جعفری با تأکید بر ایجاد نمازخانه در دانشگاه‌های استان افزود: هر پروژه باید پیوست فرهنگی داشته باشد که نمازخانه یکی از این پروژه‌ها است و اقتصاد و علم لازمه توجه به فرهنگ است که باید به فرهنگ توجه زیادی شود.