۹ هزار تن جو بین دامداران و عشایر خراسان جنوبی توزیع می‌شود؛

۹ هزار تن جو بین دامداران و عشایر خراسان جنوبی توزیع می‌شود؛

مدیرکل پشتیبانی امور دام خراسان جنوبی با بیان اینکه ۲۰ هزارتن جو برای دامداران و عشایر استان سهمیه دریافت شده است گفت: تاکنون ۹ هزار و ۱۹۶ تن جو تحویل داده شده تا براساس شرایط تعیین شده در اختیار دامداران قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، مهدی روشن با اعلام این خبر اظهار داشت: امسال ۵۴۸ تن ذرت و ۲۰۰ تن سویا با قیمت دولتی در بین واحدهای مرغداری استان خراسان جنوبی توزیع شده است.

وی با بیان اینکه  از ۲۸ شهریور ماه امسال تا  ۲ آبان ماه یک هزار و ۳۲۲ تن جو تحویل اتحادیه عشایری استان خراسان جنوبی شده است، افزود:  براساس پیگیری های رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی و نمایندگان استان توانسته‌ایم ۲۰ هزار تن جو برای دامداران و عشایر خراسان جنوبی سهمیه دریافت کنیم به طوری که ۵۰ درصد این میزان نقدی و ۵۰ درصد سه ماهه تحویل گرفته شد.

مدیرکل پشتیبانی امور دام خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر مرغ منجمد به اندازه ظرفیت پیش‌بینی شده مصرف تنظیم بازار استان خراسان جنوبی برای شب عید ذخیره شده است. تاکنون ۹ هزار و ۱۹۶ تن جو تحویل دو اتحادیه شده که براساس ضوابط تعیین شده در اختیار عشایرو دامداران قرار می‌گیرد، در حال حاضر از مجموع ۲۰ هزار تن سهمیه استان خراسان جنوبی ۱۱ هزار تن باقی مانده که در انبارها موجود است و مشکلی برای ارائه به دامدار و عشایر نیست.