۸ پروژه بهداشتی در شهرستان درمیان توسط مجمع خیرین ساخته می‌شود؛

۸ پروژه بهداشتی در شهرستان درمیان توسط مجمع خیرین ساخته می‌شود؛

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان درمیان گفت: ۸ پروژه بهداشتی در سطح شهرستان توسط مجمع خیرین در حال ساخت است که پیشرفت مناسبی داشته است.

ببه گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان درمیان با اعلام این خبر داشت: این شهرستان با ۵۵ هزار جمعیت دارای ۱۰ مرکز بهداشتی و درمانی، چهار پایگاه اورژانس و ۳۴ خانه بهداشت است و در مرکز شهرستان شهر اسدیه نیز بیمارستان ۳۲ تختخوابی به مردم خدمات ارائه می‌دهد.

محمدشفیع عثمانی تصریح کرد: پزشک متخصص در حوزه‌های اطفال، داخلی، زنان، جراحی عمومی و بیهوشی در درمانگاه تخصصی همه روز به مردم خدمات ارائه می‌دهند.

وی افزود: با راه‌اندازی بخش زنان و زایمان از آذرماه و حضور پزشک متخصص به صورت مقیم خدمات کامل در حوزه زنان و مادران باردار در این بیمارستان ارائه می‌شود و نیازی به طی مسافت ۱۰۰ کیلومتری به مرکز استان نیست.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان درمیان خاطرنشان کرد:در حال حاضر بخش‌های جراحی، داخلی، اطفال، اتاق عمل، اورژانس آزمایشگاه و رادیولوژی در این بیمارستان به مردم شهرستان مرزی درمیان خدمات ارائه می‌کنند.

وی با اشاره به مشکلات مربوط به حوزه‌های مختلف بیمارستان گفت: بحث کمبود فضای فیزیکی بیمارستان، تجهیزات، آمبولانس، دستگاه‌های تصویر برداری، حضور تمام وقت متخصص رادیولوژیست در این بیمارستان و همچنین کمبود پزشک عمومی برای اورژانس و چند مرکز بهداشتی و درمانی از مهمترین مشکلات این شهرستان است.

رئیس بیمارستان خاتم الانبیا اسدیه با بیان اینکه از سال ۹۳ تاکنون ۱۴۰ نیرو در این بیمارستان جذب شده‌اند گفت: اولویت استخدام از طریق آزمون‌های استخدامی و بومی گزینی بوده است و در حال حاضر نیز کمبود نیرو وجود دارد.

عثمانی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۹۵ درصد جمعیت شهرستان تحت پوشش بیمه روستایی هستند یادآورشد: در ماه بالغ بر ۲ هزار نفر در بیمارستان مورد  ویزیت عمومی  و تخصصی قرار می‌گیرند.

وی خاطرنشان کرد: مرکز بهداشتی و درمانی نوغاب در دهه فجر امسال به بهره‌برداری خواهد رسید و ۷ هزار نفر را تحت پوشش قرار خواهد داد.

عثمانی یادآورشد: ۸ پروژه بهداشتی در سطح شهرستان توسط مجمع خیرین در حال ساخت است که پیشرفت مناسبی داشته است و همچنین به صورت ماهیانه ۴۰۰ سبد غذایی با همت بنیاد برکت بین مادران باردار نیازمند سطح شهرستان توزیع می‌شود.