۸۰ درصد راه‌های اصلی استان خراسان جنوبی تحت نظارت دوربین‌ها قرار می‌گیرد؛

۸۰ درصد راه‌های اصلی استان خراسان جنوبی تحت نظارت دوربین‌ها قرار می‌گیرد؛

سرپرست مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی از وجود ۳۴ سامانه ثبت تخلف فعال در خراسان‌جنوبی خبر داد و گفت: با افزایش این تعداد به ۶۸ سامانه ۸۰ درصد راه‌های اصلی استان تحت نظارت دوربین‌های ثبت تخلف قرار می‌گیرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، حمیدرضا سلطان‌دوست با اعلام این خبر اظهار داشت: بیش از ۴۹ هزار تخلف سرعت در ۹ ماهه امسال در محورهای خراسان‌ جنوبی ثبت شده است.

وی با توجه به اینکه سال‌های گذشته سرعت لحظه‌ای در دوربین‌های فوق فعال بوده است افزود: از ابتدای آذرماه امسال تمام سیستم‌های ثبت سرعت متوسط در استان فعال و راه‌اندازی شده است.

سرپرست مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی تصریح کرد: ایمنی یک مفهوم بسیار وسیع و چند وجهی است که با توجه به تأمین اعتبارات می‌توانیم ایمنی راه‌ها را ارتقاء دهیم.

سلطان‌دوست یادآور شد: هدف ما توسعه ایمنی است و نباید از ایمنی خودرو به ویژه کاربران راه‌ها و ضرورت پرهیز از رانندگی پر خطر غفلت کرد.

وی با اشاره به اینکه هوشمندی رانندگان در راه‌ها بسیار ضروری است گفت: افزایش تصادفات فوتی از نوع واژگونی، نشان دهنده عدم توجه رانندگان به استراحت مناسب در طول راه‌هاست.

سرپرست مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی افزود: با توجه به اینکه حدود ۳۴ سامانه ثبت تخلف فعال با قابلیت ثبت سرعت در استان وجود دارد روزانه به صورت میانگین ۳۰۰ تا ۲۵۰ مورد قبض جریمه توسط این دوربین‌ها صادر می‌شود.

سلطان‌دوست با اشاره به تعداد این سامانه‌ها خاطرنشان کرد: تعداد این سامانه‌ها به زودی به تعداد ۶۸ سامانه خواهد رسید به طوری که ۸۰ درصد راه‌های اصلی استان تحت نظارت دوربین‌های ثبت تخلفات کنترل سرعت قرار می‌گیرد.