۵۸۳ کانون مساجد در خراسان جنوبی فعالیت دارد

۵۸۳ کانون مساجد در خراسان جنوبی فعالیت دارد

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد خراسان جنوبی از فعالیت ۵۸۳ کانون فرهنگی و هنری مساجد در استان خبر داد و گفت: همچنین برای ۸۰ کانون دیگر نیز مجوز اخذ شده است که به زودی تأسیس خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق،، حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم سبزه کار پیش از ظهر امروز در گردهمایی فعالان کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان اظهار داشت: ۱۸ اسفندماه اتفاق مهمی در تقویم ثبت شده است و آن تاسیس کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد است.

وی افزود: ستاد عالی کانون‌های مساجد که یک نهاد مردمی، دینی و انقلابی است جهت احیای کارکردهای مسجد و جذب جوانان و نوجوانان به مسجد و مبارزه با تهاجم  فرهنگی تأسیس شده است.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد خراسان جنوبی بیان کرد: شبکه عظیم کانون‌های مساجد و پایگاه‌های بسیج مساجد باید با وحدت و همدلی با تهاجم فرهنگی دشمن مقابله کنند.

سبزه کار با بیان اینکه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد ۵ خصلت دارند، تصریح کرد: نخستین خصلت محوریت مسجد است یعنی مسجد محوریت تمدن سازی و جامعه سازی است و افتخار ما این است که در مسجد هستیم.

وی با بیان اینکه دشمن به دلیل اینکه از مساجد بیشتر ضربه خورده است به مساجد آسیب می‌زند، خاطرنشان کرد: برای اعتلای هم زیستی مومنانه تلاش ما این است حضور منسجمی داشته باشیم.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد خراسان جنوبی با بیان اینکه ما باید جلوتر از دشمن توطئه آنان را خنثی کنیم، یادآور شد: این امر با کار مردمی محقق می شود چراکه هرکجا که مردم حضور داشتند پیروز بودیم.

سبزه کار محور دیگر کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد را عنصر شادابی و طراوت عنوان کرد و اظهار داشت: امسال اوقات فراغت کانون‌ها به بهترین نحو برگزار شد و همچنین در دهه فجر به صورت خودجوش برنامه ها اجرا شد.

وی با بیان اینکه در سال آینده ۳۲ درصد رشد اعتبارات را خواهیم داشت، افزود: ما باید از ابزارهای هنر استفاده کنیم اما هنری که متناسب با فطرت انسان و اندیشه انسان باشد.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد خراسان جنوبی با بیان اینکه باید مساجد ما گالری فرهنگی شود، گفت: در این راستا یک قصه گو و خاطره گو از مساجد داشته باشیم.

سبزه کار با بیان اینکه کسی که بخواهد با ولایت ما زاویه داشته باشد خط قرمز ما است، بیان کرد: امروز ۲۴ هزار کانون در کشور وجود دارد و باید تا پایان برنامه ششم توسعه به ۵۰ هزار کانون برسد.

وی خاطرنشان کرد: رویکرد ما در افق ۱۴۱۴ محوریت خانواده و تمرکز جدی بر نونهالان و مهدکودک‌ها و ورود جدی و منسجم در شبکه فضای مجازی است تا پاسخگوی شبهات  باشیم.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد خراسان جنوبی از فعالیت ۵۸۳ کانون فرهنگی و هنری مساجد در خراسان جنوبی خبر داد و تصریح کرد: همچنین برای ۸۰ کانون دیگر نیز مجوز اخذ شده است و تأسیس خواهد شد.