۵۱ پروژه نوسازی و تجهیز مدارس در خراسان جنوبی افتتاح می‌شود؛

۵۱ پروژه نوسازی و تجهیز مدارس در خراسان جنوبی افتتاح می‌شود؛

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی با بیان اینکه پروژه‌های دهه فجر شامل آموزشی، گرمایشی، ورزشی و خوابگاهی با اعتبار ۱۰ میلیارد و ۳۱۷ میلیون تومان است گفت: دهه فجر امسال ۵۱ پروژه نوسازی و تجهیز مدارس در خراسان جنوبی افتتاح می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق، محمدرضا ببا اعلام این خبر اظهار داشت: از ابتدای سال تاکنون ۸۵ پروژه آموزشی، گرمایشی با ۳۵۵ کلاس درس اجرا شده است.

وی با بیان اینکه در این مدت ۴۰ مدرسه با ۲۲۰ کلاس درس سیستم گرمایشی استاندارد ایجاد شده است افزود: در حال حاضر ۱۵۳ کلاس درس در حال احداث است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجیهز مدارس خراسان جنوبی گفت: نیاز به ۳۹۵ کلاس درس دیگر داریم و هنوز هیچ اقدامی برای تامین آن انجام نشده که این تعداد نیاز در شهرک‌های اقماری ۶۳ کلاس درس و در مسکن مهر بیرجند ۱۰۰ کلاس درس است.

بیکی با بیان اینکه دهه فجر امسال ۵۱ پروژه آموزشی، گرمایشی، ورزشی و خوابگاهی با اعتبار ۱۰ میلیارد و ۳۱۷ میلیون تومان به بهره‌برداری می‌رسد افزود: با افتتاح این پروژه‌ها ۶۰ کلاس درس استاندارد به فضای آموزشی استان خراسان جنوبی افزوده می‌شود.

وی اظهار داشت: پروژه‌های دهه فجر شامل ۲۸ مدرسه و ۱۵۷ کلاس درس است و امسال نیز جشنواره خیرین مدرسه ساز در دهه اول اردیبهشت ماه برگزار می‌شود که نیازمند جذب گروه‌ها، اقشار و افراد جدید به خصوص جوانان هستیم.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی گفت: از ابتدای سال ۹۱ تاکنون سیستم‌های گرمایشی در ۴۹۰ مدرسه با ۳هزار و ۴۶۸ کلاس درس با اعتبار ۱۵ میلیارد و ۷۸۵ میلیون تومان استانداردسازی شده است.

بیکی با بیان اینکه در هیچ کدام از مدارس استان خراسان جنوبی بخاری چکه‌ای و غیراستاندارد وجود ندارد افزود: براساس آمار سال گذشته ۲۸ مدرسه در استان خراسان جنوبی دو نوبته است.

وی با بیان اینکه سرانه استاندارد فضای آموزشی در خراسان جنوبی به خصوص در بیرجند پایین بوده به گونه‌ای که سرانه آموزشی آموزشی در مقطه ابتدایی شهری براساس استاندارد ۷٫۸۷ مترمربع است اما این سرانه در استان خراسان جنوبی ۲٫۳ متر مربع است، افزود: در حال حاضر در بسیاری از مدارس استان خراسان جنوبی به ویژه در روستاها که دارای جمعیتی کمتر از ۱۵ نفر دانش‌آموز دارد از کانکس استفاده می‌شود.