۴ پروژه راهداری در بیرجند اجرایی می‌شود؛

۴ پروژه راهداری در بیرجند اجرایی می‌شود؛

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بیرجند از اجرای ۴ پروژه بهسازی و روکش آسفالت با اعتبار ۳ هزار و ۸۰۰ میلیون ریال در بیرجند خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق، احمد رضایی صبح امروز در بازدید از پروژه‌های راه‌ و شهرسازی بیرجند اظهار داشت: طی روزهای آتی اجرای همزمان ۴ پروژه با اعتبار ۳ هزار و ۸۰۰ میلیون ریال در این شهرستان انجام می‌شود که روکش آسفالت محور بهلگرد- بهدان به طول ۵ کیلومتر در حوزه راهداری شهرستان بیرجند از جمله این پروژه‌های در دست اقدام است.

وی با بیان اینکه این پروژه به صورت پیمانی انجام می‌‌شود افزود: اجرای اولین پروژه نیازمند ۲ میلیون و ۷۵۰ هزار ریال اعتبار است.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بیرجند از اجرای دومین پروژه که عملیات تعریض و بهسازی نقاط پرحادثه محور امیرشاه بیرجند به طول ۴۰۰ متر است خبر داد و گفت: در راستای افزایش ارتقاء ایمنی محورهای مواصلاتی شهرستان بیرجند و به منظور رفاه حال کاربران جاده‌ای، بخشی از نقاط پر حادثه محور امیر شاه بیرجند تعریض و بهسازی می‌شود.

رضایی با بیان اینکه این عملیات به صورت امانی اجرا می‌‌شود تصریح کرد:  رقم ریالی انجام این عملیات نیز ۷۰۰ میلیون ریال است.

وی همچنین از اجرای سومین پروژه که اصلاح ورودی روستای شمس آباد خبرداد و بیان کرد: در این محور نیز تعریض پل عابر زیرگذر، شانه‌سازی، تعریض و آسفالت این محور صورت می‌گیرد و اجرای این پروژه نیازمند ۳۵۰ میلیون اعتبار است.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بیرجند از انجام دو مورد برداشت موانع دید در گردنه سرچاه به صورت امانی خبر داد و یادآور شد: چهارمین پروژه نصب پل عابر پیاده روستای امیرآباد و حسین‌آباد نیز به صورت پیمانی انجام می‌‌شود.

رضایی متذکر شد: بیرجند دارای بیش از یک هزار و ۳۳۲ کیلومتر جاده بین‌ شهری و روستایی است که عملیات روکش آسفالت محورها، همه‌ساله به تناسب اعتبارات و یا با تأمین قیر رایگان در برنامه این اداره کل قرار می‌گیرد که با توجه به خرابی محورها و اولویت‌بندی انجام شده نسبت به انجام روکش محورهای منتخب اقدام می‌شود.