۴۲ باند موادمخدر در خراسان جنوبی متلاشی شد؛

۴۲ باند موادمخدر در خراسان جنوبی متلاشی شد؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، روز گذشته سرهنگ حسن کاهنی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: همکاران ما از ابتدای امسال تاکنون مجدانه با سوداگران مرگ مبارزه کرده و در این راستا ۲۳ تن و ۵۲۹کیلوگرم انواع موادمخدر در استان کشف و ضبط شد.

وی با بیان اینکه کشفیات موادمخدر در استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۰ درصد رشد داشته است افزود: بیشترین میزان کشفیات موادمخدر در مرکز استان، نهبندان، سربیشه و قاین بوده است.

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر خراسان جنوبی از افزایش ۷ درصدی تعداد دستگیری متهمین در استان خبر داد و  بیان کرد: ۳۵ درصد دستگیر شدگان غیربومی و ۶۵ درصد افراد بومی هستند که به عنوان راه پاک کن و یا حامل مواد دستگیر شدند.

کاهنی با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون ۵۸۰ مورد انواع خودرو در خراسان جنوبی توقیف شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۳ درصد رشد داشته است تصریح کرد: همچنین در این مدت تشکیل پرونده قضایی نسبت به سال گذشته ۵ درصد افزایش داشته است.

وی از متلاشی شدن ۴۲ باند موادمخدر از ابتدای امسال تاکنون در خراسان جنوبی خبر داد و خاطرنشان کرد: در این  مدت باندهای متلاشی شده در استان ۳۱ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر خراسان جنوبی با اشاره به طرح‌های انجام شده یادآور شد: در این مدت در سطح استان ۲ نوبت طرح ارتقاء سطح امنیت اجتماعی، ۲۷ مرحله طرح واپایش و ۲۳ مرحله طرح پاکسازی نقاط آلوده انجام شده است.

کاهنی پل ارتباطی مردم و پلیس را شماره ۱۱۰ عنوان کرد و اظهار داشت: هم استانی‌ها می‌توانند در هر موقع از شبانه روز گزارشات مربوط به موادمخدر را به صورت فوریت با ما درمیان بگذارند.

وی افزود: بر اساس تدابیر و برنامه‌های انجام شده از ابتدای امسال ۲۰ تیم سپکا (تیم سگ‌های آموزش دیده پلیس) از تهران در استان مستقر شدند و بالغ بر یک تن از موادمخدر را کشف کردند.

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر خراسان جنوبی با بیان اینکه قرار است رویکرد مبارزه با سوداگران مرگ اجتماعی شود که این امر نیازمند همکاری مردم است گفت: در بحث مشارکت در آموزش‌های همگانی از ابتدای امسال تاکنون ۲۴ کارگاه آموزشی برای کارمندان ادارات، مدارس، مساجد، مراکز نظامی و غیره برگزار شد که در این راستا ۲ هزار نفر آموزش دیدند.

کاهنی از برگزاری ۶ نمایشگاه پیشگیری از موادمخدر و یک نمایشگاه دائمی در محل سازمان پلیس مبارزه با موادمخدر خبر داد و بیان کرد: این آمادگی را داریم که هر سازمان که نیازمند برگزاری نمایشگاه بود در این زمینه همکاری کنیم تا در راستای مضراتی که موادمخدر وارد کرده اطلاع‌رسانی شود.

وی از ورود موادمخدر صنعتی در بین جوانان خبر داد و افزود: در این راستا خانواده باید مطلع باشند که هر چیزی که فرزندان به خانه می‌برند ممکن است زنگ خطری باشد.

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر خراسان جنوبی گفت: آمادگی برگزاری کلاس‌های آموزشی را داریم تا شاهد این نباشیم که بسیاری از معضلات اجتماعی توسط افراد معتاد انجام شود و روز به روز شاهد کاهش آمار مصرف کنندگان در سطح استان باشیم.

کاهنی از افزایش ۲۵۱ درصدی کشفیات شیشه در استان خبر داد و یادآور شد: در این راستا تاکنون موادمخدر جدید با عنوان دستمال مرطوب، شامپو و صابون تریاک و غیره عرضه شده است که خوشبختانه در خراسان جنوبی موردی مشاهده نشده است.

وی با هشدار به والدین تصریح کرد: والدین باید این باور را که “با جرأت به هر پیشنهادی نه بگویند” در فرزندان خود تقویت کنند تا فرزندانشان دچار آلودگی به موادمخدر نشوند.