۳۱ نفر از داوطلبان انتخابات در خراسان جنوبی از دور رقابت انصراف دادند

۳۱ نفر از داوطلبان انتخابات در خراسان جنوبی از دور رقابت انصراف دادند


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اخبارشرق ایران از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ موسی سلیمی با بیان این مطلب خاطرنشان کرد: با انصراف این ۳۱ نفر، آمار کاندیداهای استان برای انتخابات مجلس شورای اسلامی به  ۸۳ نفر رسید.
وی تصريح کرد: تا قبل از انصراف این افراد، آمار نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی در خراسان جنوبی ۱۱۴ نفر بود.
مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری، بیشترین آمار انصرافی ها را مربوط به حوزه انتخابیه فردوس، طبس، سرایان و بشرویه اعلام کرد و گفت: آمار انصرافی ها در این حوزه انتخابیه ۱۲ نفر می باشد.
سلیمی با اشاره به اینکه آمار نامزد های تأیید صلاحیت شده در حوزه فردوس، طبس،سرایان و بشرویه ۳۲  نفر بود، خاطرنشان کرد: در حال حاضر تعداد نامزدهای نهایی در این حوزه انتخابیه ۲۰ نفر است.
وی آمار نامزدهای تأیید صلاحیت شده در حوزه انتخابیه قاینات و زیرکوه را  ۲۸  نفر برشمرد و گفت: با انصراف  ۸ نفر، تعداد نامزدهای نهایی در این حوزه انتخابیه به ۲۰ نفر رسید.
دبیر ستاد انتخابات استان به انصراف ۷ نفر از نامزدها در حوزه انتخابیه بیرجند، درمیان و خوسف اشاره کرد و اظهار داشت: آمار نامزدهای تأیید صلاحیت شده در این حوزه از ۴۰ نفر به  ۳۳ نفر رسیده است.
سلیمی ادامه داد: در حوزه انتخابیه نهبندان و سربیشه، تعداد نامزدهای تأیید صلاحیت شده ۱۴ نفر بود.
وی تأکید کرد: در حال حاضر با انصراف ۴ نفر از کاندیداها، از بین ۱۰ نفر نامزد باقیمانده در دور رقابت ها، یک نفر راهی مجلس شورای اسلامی می شود.

۱۴۰۲/۱۲/۰۹