۳۰ میلیارد تومان به سقف سهم تسهیلات استان اضافه شد؛

۳۰ میلیارد تومان به سقف سهم تسهیلات استان اضافه شد؛

استاندار خراسان جنوبی گفت: امسال با وجود تمامی مشکلات اقتصادی،۳۰ میلیارد تومان به سقف سهم تسهیلات این استان افزوده شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق، محمدمهدی مروج الشریعه شامگاه یکشنبه در جلسه ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان که در شهرستان بشرویه برگزار شد اظهار داشت: ۱۰۴ درصد در این شهرستان عملکرد صندوق کارآفرینی امید در جذب تسهیلات بوده است که جای تقدیر دارد.

وی با اشاره به موضوع راه‌ها افزود: مدیران استانی توجه داشته باشند که به گونه ای باید از راه‌هایی که از کانون های جمعیتی عبور می کند حداکثر استفاده صورت گیرد.

مروج الشریعه اظهار داشت: اگر توجه به راه‌ها صورت نگیرد شهرستان ها از رونق افتاده و از اقتصاد دور خواهد ماند.

وی فلسفه برگزاری جلسه در شهرستان ها را اطلاع کامل مسئولان از عملکرد مدیران استانی و رصد امور توسط مدیران استانی در شهرستان ها برشمرد و گفت: همه حق دارند بدانند دولت چه کرده و وظیفه ما این است که نیازها و خواسته‌های مردم را در شهرهای مختلف پیگیری کنیم.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: خوشبختانه سیل‌خروشان وحدت و هماهنگی در جامعه که برمبنای تکالیف ارکان مختلف نظام گذاشته می شود شاهد هستیم.

وی با بیان اینکه فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی بسیار پرمعنا و مفهوم است که باید مدنظر تمامی مدیران در حوزه های مختلف قرار گیرد، افزود: حق همه شهروندان در گوشه گوشه ایران اسلامی این است که از تمامی حقوق شهروندی، حداقلی از معیشت و زندگی عزتمندانه برخوردار باشند.

استاندار خراسان جنوبی گفت: ارائه مسیر رشد برای حفظ کرامت انسانی یک انسان از حقوق اولازمی‌ است که متعلق به مردم است و عرضه آن برعهده حاکمیت است.

وی با بیان اینکه خوشبختانه در سال جاری دولت تدبیر و امید و رئیس جمهور در پرتو سیاست های تعیین شده توسط مقام معظم رهبری بحث تولید و اشتغال را به طور جدی دنبال می کند، افزود: انجام این سیاست برای دولت ابزاری را لازم دارد و قبل از آن باید بدانیم که فصل الخطاب مقام معظم رهبری تنها دولت نیست بلکه همه دستگاه‌های نظامی، انتظامی وامنیتی و… مسئول هستند.

مروج الشریعه با بیان اینکه زیرساخت امنیتی را برای تحقق اقتصاد مقاومتی می خواهیم که سرمایه گذار داخلی و خارجی، بومی و غیربومی برای اجرای تولید و اشتغال جذب شوند، افزود: اقتصاد مقاومتی تنها اجرای یک پروژه نیست بلکه یک نگاه کلی و رویه مدیریتی است.

وی اظهار داشت: کسانی می توانند به تحقق اقتصاد مقاومتی کمک شایان توجهی کرده که تنها به دنبال خدمت رسانی به دور از درنظر داشتن خط سیاسی های مختلف باشند.

استاندارخراسان جنوبی بیان کرد: مردم اصل ستون جمهوریت در نظام هستند و همه مسئولان باید برای خدمت رسانی به آنها گام بردارند.

وی با بیان اینکه گروه‌های سیاسی باید به رشد عقلی برسند و مسئولان و مدیران نیز در راستای ارائه خدمت به مردم باید از همه گروه های سیاسی مختلف بهره گیرند، افزود: کسانی که ازمشارکت گروه های سیاسی مختلف استفاده کرده، می توانند در زمینه جذب اعتبارات نیز سهمیه بیشتری داشته باشند.

مروج الشریعه با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی ایجاد یک مفاهمه مشترک برای ادای دین و تکلیف های سالانه دولت جمهوری اسلامی ایران است، افزود: امسال دولت با حداقل امکانات، زیرساخت های مالی بسیار خوبی را در اختیار گذاشته است.