۲۵ هزار واحد پرورش دام صنعتی و سنتی در استان فعال هستند؛ رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی:

۲۵ هزار واحد پرورش دام صنعتی و سنتی در استان فعال هستند؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق به نقل از روابط عمومی جهادکشاورزی استان، هاشم ولی پور مطلق اظهارکرد: طی ۹ ماهه امسال بالغ بر ۷۷ هزار تن شیر در استان تولید شده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته شش درصد افزایش را نشان می‌دهد.

وی افزود: از این میزان حدود ۳۲ هزار تن توسط کارخانجات سطح استان خریداری و ۱۵ هزار تن به استان های خراسان رضوی و مازندران صادر شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی تصریح کرد: پیش بینی می‌شود تا پایان امسال ۱۲۸ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان شیر در استان تولید شود.

ولی پورمطلق از فعالیت ۲۵ هزار واحد پرورش دام صنعتی و سنتی در استان خبر داد و گفت: در حال حاضر بیش از ۳۵ هزار بهره‌بردار در بخش دام مشغول به فعالیت هستند.

وی  ادامه داد: ۲۶ مرکز خرید شیر ثابت و شش مرکز جمع آوری شیر سیار دارای پروانه در استان مشغول به فعالیت هستند که جمع‌آوری شیر خام از دامداران استان را انجام می‌دهند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی یادآور شد: شیر تولیدی در استان برای تولید شیر پاستوریزه، پنیر، کره و ماست استفاده می‌شوند.

ولی پور مطلق از وجود ۱۵۵ هزار و ۹۹۵ راس دام سنگین در استان خبرداد و افزود: دام‌های سبک استان نیز حدود سه میلیون و ۱۴۳هزار راس هستند.

وی خاطرنشان کرد: از مهمترین مشکلات دامداران استان خشکسالی و تبعات ناشی از آن مانند کمبود و گرانی علوفه و آب، افزایش قیمت نهاده‌ها و در مقابل آن رشد کند تولید فرآورده های دامی است.