۱۲۰۰ واحد مسکونی روستایی در شهرستان درمیان مقاوم‌سازی شد؛ فرماندار درمیان:

۱۲۰۰ واحد مسکونی روستایی در شهرستان درمیان مقاوم‌سازی شد؛

فرماندار درمیان گفت: تاکنون بهسازی هزار و ۲۱۰ واحد مسکن روستایی در شهرستان درمیان آغاز شده که ۷۵۵ واحد تکمیل و تحویل شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، محمد بشیری‌زاده  در جلسه شورای مسکن شهرستان درمیان با بیان اینکه با توجه به تملک اراضی روستایی توسط بنیاد مسکن شهرستان در حال حاضر در ۹۸ درصد روستاهای درمیان مشکلی برای واگذاری زمین به متقاضیان ساخت مسکن وجود ندارد افزود:توجه به تامین مسکن اقشار کم درآمد وجوانان و بهبود وضعیت معیشتی روستائیان از اولویت های کاری مدیران شهرستان است.

فرماندار درمیان خاطر نشان ساخت: طی سالهای اخیر طرح های عمرانی قابل توجهی در مناطق محروم، روستاها و نیز شهرهای شهرستان اجرا شده است که ترویج فرهنگ مقاوم سازی مسکن ،افزایش سطح نسبی رفاه و بهداشت در محیط روستاها با تهیه واجرای طرح هادی از جمله مهترین این فعالیت ها است.

وی تاکید کرد:شهرداری‌های شهرستان تحقق ۱۰ درصد حق شهرداری‌ها از اراضی شهری را  طریق راه و شهرسازی پیگیری نمایند.

وی با بیان اینکه بلاتکلیفی و واقع شدن بخشی از اراضی شهر اسدیه در خارج از محدوده شهری به علت عدم تطابق نقشه‌های طرح‌های جامع و هادی از جمله مشکلات بخش مسکن درمیان است تاکید کرد: برطرف کردن مشکلات اراضی شهر اسدیه از مهم‌ترین اولویت‌های کاری شورای مسکن در این شهرستان است.

فرماندار درمیان با بیان اینکه فعالیت های  همه دستگاه‌های اجرایی باید در راستای خدمت رسانی مطلوب به مردم باشد یادآور شد: قانون‌مداری از دیگر اولویت برنامه‌های مسئولان دستگاه های اجرایی  باشد. وی یادآور شد: پروژه مسکن مهر این شهرستان با ۲۹۲ واحد تکمیل و با امکانات زیربنایی مناسب تحویل  متقاضیان شده است و ۲۰ واحد مسکونی از محل اعتبارات بنیاد مسکن و خیرین تکمیل و تحویل مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) شده است.

فرماندار درمیان از درمیان از تملک ۱۴۶ هکتار زمین در ۵۲ روستای شهرستان درمیان خبر داد و افزود: تاکنون ۷۹۵ قطعه زمین برای ساخت و ساز مسکن روستایی به مردم شهرستان واگذار شده است.
 بشیری‌زاده یکی از معضلات شهرهای شهرستان را به جا ماندن بافت روستایی و وجود معابر و خیابان‌های کم عرض شهری دانست و افزود: این موضوع  در حمل و نقل و ارائه خدمات شهری و امدادرسانی در هنگام وقوع بحران اثر منفی خواهد داشت.