یک کشته و ۵۸ زخمی؛هدیه بی احتیاطی رانندگان هم استانی در هفته قبل؛

یک کشته و ۵۸ زخمی؛هدیه بی احتیاطی رانندگان هم استانی در هفته قبل؛

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی راهور خراسان جنوبی ، سرهنگ علیرضا رضایی افزود: بر اساس گزارش کارشناس فنی راهنمایی و رانندگی علت ۳۸ درصد تصادف ناشی از رعایت نکردن حق تقدم بود.
وی اضافه کرد: علت وقوع ۲۴درصد حوادث رانندگی ناشی از به توجهی به جلو ، هفت درصد تغییر مسیر ناگهانی و بقیه مربوط به سایر عوامل است.
به گفته وی بیشترین ساعت وقوع تصادف هفته قبل در استان با ۲۲ درصد در ساعت های ۲۰ الی ۲۲ رخ داد و بیشترین تعداد زخمی ها هم رانندگان و ترک نشین موتور سیکلت با ۶۰درصد است.
سرهنگ رضایی یادآور شد: هفته قبل چهار هزار و ۷۱۲ فقره انواع تخلف رانندگی توسط ماموران راهور ثبت شد که ۵۸۹ مورد تخلف حادثه ساز بود.
وی بیان کرد: در این مدت ۱۹۳دستگاه موتورسیکلت و ۱۱دستگاه خودرو دارای تخلف راهنمایی و رانندگی توقیف شد و ۶۰نفر هم به علت نداشتن گواهی نامه در موقع رانندگی، وسیله نقلیه آنها توقیف و پرونده به دادگاه ارجاع شد.
رئیس پلیس راهور استان با توجه به گرمای زود رس استان در این فصل و استفاده بیشتر شهروندان از موتورسیکلت توصیه کرد که هنگام تردد در معابر عمومی حتما از کلاه ایمنی استفاده و با احتیاط رانندگی کنند.
وی ادامه داد مردم با احترام به قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی، انضباط ترافیکی را رعایت و از سبقه های غیرمجاز خودداری کنند تا شاهد چنین حوادث تلخی از جمله کشته شدن یک نفر و زخمی شدن ۵۸ نفر در یک هفته نباشیم.
رئیس راهور خراسان جنوبی هفته گذشته با اشاره به ثبت ۳۳ فقره تصادف رانندگی در معابر درون شهری و زخمی شدن ۳۶ نفر،گفته بود: علت ۳۴درصد تصادف رعایت نکردن حق تقدم هنگام رانندگی است.
رضایی افزود: همچنین علت ۳۲ درصد تصادف توجه نکردن رانندگان به جلو، تجاوز از سرعت مجاز و انحراف به چپ هرکدام ۶درصد و ۲۲ درصد نیز سایر عوامل است.
وی بیشترین ساعت وقوع تصادف را ۲۰ الی ۲۲ شب با ۲۳ درصد و بیشترین تعداد زخمی ها را رانندگان و ترک نشین های موتورسیکلت با ۳۹درصد ذکر کرد.