گفتمان سازی انقلاب اسلامی در دستور کار کمیته های دهه فجر قرار گیرد؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی:

گفتمان سازی انقلاب اسلامی در دستور کار کمیته های دهه فجر قرار گیرد؛

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، گفت: گفتمان سازی انقلاب اسلامی باید در دستور کار کمیته های دهه فجر ۹۵ قرار گیرد تا بهترین خروجی را به دنبال داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، حمد محبی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران، افزود: گفتمان سازی انقلاب اسلامی و بازگو کردن اتفاق ها و رشادت های انقلابی ها به نسل جوان می تواند کمک شایانی به شناساندن محوریت انقلاب اسلامی به جوانان و نوجوانانی باشد که انقلاب اسلامی را درک نکرده اند.
وی ادامه داد: در کمیته فرهنگی و هنری ستاد دهه فجر که مسئولیت آن به اداره کل فرهنگ و ارشاد واگذار شده، طبق هماهنگی های انجام شده در ۲ محور گفتمان سازی انقلاب اسلامی و برگزاری جشن ها به صورت کاملا مردمی حرکت خواهیم کرد تا مردم متولی برگزاری جشن ها در دهه فجر ۹۵ باشند.
به گفته وی در خصوص برگزاری جشن های انقلاب اسلامی در همه شهرستان ها، کانون های مساجد، مدارس، دانشگاه ها، شهرداری ها و … فعالیت خواهند کرد.
وی همچنین از برگزاری نمایشگاه آثار جشنواره بین المللی هنر های تجسمی فجر با تعداد ۵۰ اثر منتخب در نگار خانه بهمن بیرجند خبر داد و افزود: افتتاح مجتمع بزرگ فرهنگی هنری فردوس با تجهیزات کامل و سالن آمفی تئاتر و کلاس های آموزشی با زیر بنای هزار و ۷۰۰ متر مربع از اقدام های این کمیته در دهه فجر ۹۵ خواهد بود.
وی دیدار فعالان قرآنی با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، افتتاح چاپ خانه افست زاهدی و چاپ همزمان روزنامه زعفران در بیرجند، جشن های انقلابی با استفاده از هنرمندان بومی، کنسرت موسیقی سنتی ایرانی، نمایشگاه های فرهنگی و هنری، برگزاری مسابقات قرآن و کتابخوانی و مراسم شب شعر را از دیگر فعالیت های کمیته فرهنگی هنری در این ایام عنوان کرد.
به گفته محبی، دیدار و تجلیل از خانواده معظم شهدا، افتتاح ۲۵ کانون فرهنگی و هنری مساجد در سطح استان توسط دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد، اکران فیلم های جشنواره عمار ، برگزاری جشن فجر انقلاب، نهمین دوره جشنواره نشریه ها و رسانه های دانش آموزی کشور با موضوع استکبار ستیزی و همایش استانی رحمت اسلامی و نبوی، یاوران انقلاب و محیط یاران از دیگر برنامه های دهه فجر امسال است.
وی افزود: برگزاری بیش از ۲۰۰ برنامه فرهنگی و هنری در استان و افتتاح پروژه های مختلفی مثل افتتاح هتل ۳ ستاره، بازارچه صنایع دستی، کانون های فرهنگی و هنری مساجد، خانه های بوم گردی و خانه صنایع دستی از دیگر این برنامه هاست.
وی در ادامه از اکران ۱۶ فیلم از فیلم های سی پنجمین جشنواره فیلم فجر بهمن ۹۵ در استان خبر داد و فیلم های اسرافیل، دعوتنامه، بن بست وثوق، فصل نرگس، چراغ های ناتمام، ماجرای نیمروز، سارا و آیدا، خوب بد جلف، یک روز بخصوص، ماه گرفتگی، کمدی انسانی ، نگار و انزوا را از مجموعه این فیلم ها عنوان کرد.