گشت‌های محله‌محور بسیج در بیرجند اجرا می‌شود؛

گشت‌های محله‌محور بسیج در بیرجند اجرا می‌شود؛

سرهنگ غلامرضا فلاحی پیش از ظهر امروز در اجلاس عمومی مجمع بسیج شهرستان بیرجند اظهار داشت: جایگاه بزرگ مجمع بسیج به دلیل بدنه فکری قوی آن است.

وی با اشاره به راهبردهای اصلی بسیج در جهت اثربخشی برنامه‌ها افزود: بسیج باید از حالت اداری و دولتی شدن خارج شود و در جایگاه واقعی خود یعنی مردمی بودن قرار گیرد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند با اشاره به اینکه باید در بسیج برنامه‌ها در قالب مردمی و مردم یاری اجرا شود بیان کرد: اعتلای بسیج مطالبه مقام معظم رهبری است.

وی به اهداف گشت‌های بسیجی محور اشاره و خاطرنشان کرد: ارتقای آرامش و آسایش محله‌ها، افزایش رضایت‌مندی مردم،  اشراف گروه‌های بسیجی در مقابل اشرار و گروه‌های مخرب، حفظ انسجام پایگاهه‌های مقاومت، مردمی کردن امنیت با بهره‌گیری از حضور بسیجیان و مشارکت مردم از جمله اهداف تشکیل گشت‌های بسیجی محله محور است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند یادآور شد: در این راستا هماهنگی‌های تشکیلاتی و قضایی انجام شده است و گشت‌های محله محور به صورت پیاده و سواره است.

فلاحی ساماندهی و انسجام بخشی گروه‌های جهادی و گروه‌های سلامت را از دیگر اقدامات برای اعتلای بسیج دانست و اظهار داشت: در این راستا باید گروه‌های جهادی محله محور تشکیل شود.

وی افزود: پرورش کادر تراز انقلاب اسلامی باید در بسیج و در قالب شوراها و مجامع بسیج شکل گیرد و بر اساس برنامه پنجم توسعه باید بسیج بیش از ۵۰ درصد جامعه هدف در بسیج جذب می‌شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند گفت: در این راستا به منظور ارائه آمار واقعی ۴۳ هزار پرونده از گردونه آمار بسیج حذف شد تا افرادی که در جلسات حضور نداشتند و یا حضورشان کمرنگ بود شناسایی شوند تا دوباره به ارتش میلیونی بسیج بپیوندند.

فلاحی از وجود ۶ کارگروه فرهنگی، اجتماعی، زنان و خانواده، دفاعی و امنیتی، تعلیم و تربیت، بسیج سازندگی در مجمع بسیج شهرستان بیرجند خبر داد.

وی از اجرای طرح محله پاک در دو محله حاجی‌آباد و موسی بن جعفر (ع) بیرجند خبر داد و گفت: در این راستا  یک هزار و ۵۰ نفر از افراد علاقمند و واجد شرایط شناسایی و ۴۰۰ نفر در قالب تیم‌های امر به معروف آموزش دیدند و مابقی در حال آموزش هستند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند اظهار داشت: محقق شدن فرمایشات مقام معظم رهبری برای رسیدن به جامعه اسلامی با استفاده از نظرات و ایده‌های نخبگان شهرستان، تولید فکر، ایده و درک مشترک از گفتمان ولایت فقیه و ارایه راهکار برای رسیدن به اهداف بسیج، مشارکت حداکثری اندیشمندان و نخبگان، ایجاد وحدت و هم‌افزایی در اقشار مختلف بسیج، ظرفیت‌سازی در بسیج برای جذب حداکثری از جمله اهداف تشکیل مجمع عالی بسیج است.