گردهمایی مهندسان کشور در کویر بشرویه؛

گردهمایی مهندسان کشور در کویر بشرویه؛

مسئول نمایندگی نظام مهندسی و کشاورزی بشرویه گفت: به مناسبت پنجم اسفند که روز بزرگداشت خواجه نصیرالدین طوسی است و با عنوان روز مهندس نامگذاری شده است، گردهمایی مهندسان کشور در کویر این شهرستان برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، مجتبی آفاقی افزود: قدردانی و ارج نهادن به شغل مهندسان یکی از مهم ترین اهداف برگزاری این همایش است.

وی ادامه داد: آشنایی باویژگی های مختلف مناطق کویری و همچنین دانش افزایی تئوری و عملی افراد شرکت کننده از دیگر اهدافی است که در برگزاری این گردهمایی دنبال می شود.
آفاقی اظهار کرد: ایجاد روحیه نشاط و پویایی در بین افراد در قالب یک برنامه علمی و تفریحی و فراهم آوردن زمینه تعامل مهندسان از سایر نقاط کشور با یکدیگر در برنامه های این همایش مورد توجه قرار خواهد گرفت.
وی از برگزاری کارگاه های آموزشی جهت یابی شب و روز وکار باGPS خبر داد و اضافه کرد: شرکت کنندگان آموزش های فراگرفته شده تئوری را در لابه لای برنامه های پیش بینی شده، به صورت عملی انجام خواهند داد.
به گزارش خبر شرق،، آفاقی زمان برگزاری گردهمایی مهندسان را پنجم و ششم اسفند اعلام کرد و گفت: طبیعت گردی، آشنایی با اقلیم مناطق کویری، رمل نوردی، آموزش جهت یابی و رصد ستارگان و دیگر کارگاه های آموزشی از جمله برنامه های پیش بینی شده در این همایش است.
وی افزود: یکی از نکاتی که در برگزاری این گردهمایی مورد توجه قرار گرفته، بهره گیری از امکانات و ظرفیت های بومی و محلی در طول برگزاری همایش در راستای کمک به تقویت اقتصاد تولیدکنندگان بومی نظیر عشایر است.
آفاقی اظهار کرد: انتظار می رود در روز ملی مهندسی، با یادآوری تعهد و مسئولیتی که این افراد در قبال مردم ایران دارند با همدلی و مودت و به کارگیری کلیه ظرفیت های مهندسی و با تکیه بر اخلاق حرفه ای، در جهت پیشرفت و آبادانی ایران عزیز بیش از همیشه کوشا بوده وسهم خود را در سند چشم انداز توسعه پایدار کشور، به خوبی ایفا کنند.
شهر بشرویه در ۳۰۰کیلومتری شمال غرب بیرجند مرکز خراسان جنوبی قرار دارد.