گاز رسانی چهار شهر و ۷۱ روستای خراسان جنوبی سال ۹۵؛

گاز رسانی چهار شهر و ۷۱ روستای خراسان جنوبی سال ۹۵؛

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی شرکت گاز خراسان جنوبی، فرشید دشتی با اشاره به عملکرد این شرکت در سال گذشته، افزود: با توجه به نامگذاری سال ۹۵ توسط مقام معظم رهبری با عنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، اقدامات ارزشمندی در بخش گازرسانی صورت پذیرفت.
وی اضافه کرد: حاصل این تلاش ها منجر به افتتاح و بهره برداری از۱۰۰ پروژه و آغاز عملیات اجرایی ۶۰پروژه گازرسانی در استان در طول سال، هفته دولت و به ویژه سفر رئیس جمهوری به استان شد.
وی با اشاره به سفر آقای روحانی به استان، یادآور شد: در این سفر پروژه گازرسانی عمده در استان شامل خط انتقال گاز قاین- اسفدن- حاجی آباد، شبکه تغذیه و توزیع گاز شهر حاجی آباد و شهر اسفدن و پروژه گازرسانی به ۳۵ روستا در استان با اعتباری بالغ بر۸۰۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
به گفته وی عملیات اجرایی گازرسانی به ۵۵ روستای استان، گازرسانی به شهر دیهوک از طریق CNG و خط انتقال گاز سربیشه- نهبندان ( مجری شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران) با اعتبار مورد نیاز افزون بر هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال آغاز شد.
دشتی، اظهار کرد: سال گذشته در مجموع با گازدار شدن ۱۸۹کیلومتر خط انتقال و اجرای ۸۶۴ کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع به چهار شهر و ۷۱ روستا گازرسانی شد، که با توجه به زیرساخت ایجاد شده در مناطق جدید گازدار شده و زیر ساخت های موجود قریب به ۱۷ هزار و ۵۰۰ مشترک از نعمت گاز طبیعی بهره مند شدند.
وی تصریح کرد: برای توسعه شبکه گاز رسانی با توجه به اقدام های صورت گرفته تاکنون ۹۲ درصد خانوار شهری و ۳۵ درصد خانوار روستایی استان در ۲۱ شهر و ۲۰۳ روستای استان زیر پوشش گاز طبیعی قرار گرفته اند.
وی در ادامه با اشاره به اینکه گازرسانی به شهرها و روستاهای باقی مانده استان در سطح گسترده ای در حال انجام است ،گفت: عملیات گازرسانی به ۵ شهر و ۹۶ روستا نیز در دست اقدام است.