گازوئیل بیشترین نوع قاچاق سوخت در خراسان جنوبی

گازوئیل بیشترین نوع قاچاق سوخت در خراسان جنوبی

گازوئیل با یک میلیون و ۱۸۴ هزار و ۸۷۶ لیتر بیشترین نوع قاچاق سوخت در سال جاری در خراسان جنوبی است.

به گزارش  پایگاه خبری تحلیلی اخبار شرق ایران، مدیرکل تعزیرات حکومتی استان گفت: قاچاق سوخت و قاچاق دام در خراسان جنوبی بیشترین پرونده‌های تخلف را به خود اختصاص داده است.

حسن پور با بیان اینکه در  سال جاری ۷۹۷ پرونده قاچاق سوخت وارد شعب تعزیرات استان شده است، افزود: در این مدت یک میلیون و ۱۸۴ هزار و ۸۷۶ لیتر گازوئیل، ۲ هزار و ۶۲۰ لیتر نفت سفید و ۴۷۷ لیتر بنزین در خراسان جنوبی کشف و ضبط شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی  با اشاره به اینکه دام زنده با ۲۱۳ فقره پرونده رتبه دوم تشکیل پرونده‌های قاچاق در این استان را به خود اختصاص داده است، گفت: در این زمینه امسال پنج هزار و ۹۸۶ رأس گوسفند و بره، ۳۶۹ راس بز و بزغاله، ۷۶ رأس گاو و ۲۴ نفر شتر، کشف و محکومیت‌های نقدی تعیین شده است.

حسن پور با بیان اینکه ۳۷ پرونده قاچاق دام سال گذشته افزود:قاچاق دام  امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته پنج برابر به دلیل خشکسالی افزایش یافته است.

به گفته وی همچنین سه هزار و ۶۵۱ فقره پرونده تخلف در سه حوزه قاچاق کالا و ارز قاچاق کالا و خدمات و قاچاق بهداشت، دارو و درمان وارد شعب تعزیرات حکومتی شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که دو هزار و ۳۳ فقره بوده ۸۰ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی افزود: امسال متخلفان به پرداخت ۳۹۱ میلیارد و ۹۰۶ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شدند که نسبت به مدت مشابه سال قبل با ۱۲۲ میلیارد و ۶۶۶ میلیون ریال، ۲۱۹ درصد افزایش دارد.

وی گفت: برای اینکه دسترسی مردم به تعزیرات حکومتی بیشتر شود و بخواهیم خدمت بیشتری به مردم ارائه دهیم تلفن ۱۳۵ و سامانه ۱۳۵.ir پیش بینی شده است