کمک ۹۰۰ میلیون ریالی خیران در جشن گلریزان بیرجند رئیس هیات ورزش های پهلوانی و زورخانه‌ای خراسان جنوبی خبر داد:

کمک ۹۰۰ میلیون ریالی خیران در جشن گلریزان بیرجند

رئیس هیات ورزش های پهلوانی و زورخانه ای خراسان جنوبی گفت: افراد خیر در جشن گلریزان ۹۰۰ میلیون ریال برای تهیه لباس و کیف دانش آموز نیازمند شمال و مرکز شهر به مناسبت سال نو کمک کردند .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق، مهدی قمری شب گذشته ۹ اسفند جاری در این آیین افزود: در جشن گلریزان سال گذشته یک میلیارد و ۲۲۰ میلیون ریال کمک های مردمی و خیران جمع آوری شد.

وی در مورد پیشینه برگزاری این مراسم در بیرجند گفت: برپایی جشن گلریزان ۲۷ سال قبل توسط باستانی کاران زورخانه امیر عرب بیرجند با هدف کمک به دانش‌آموزان ایتام، نیازمند و بی سرپرست پایه‌گذاری شد .

رئیس هیات ورزش‌های پهلوانی و زورخانه ای خراسان جنوبی افزود: سال ۱۳۷۰ با توجه به شناسایی تعدادی دانش آموز نیازمند و بی سرپرست، ورزشکاران باستانی کار اقدام به جمع آوری کمک های مالی کردند و این مراسم در آن زمان با این هدف پایه گذاری شد .

وی با اشاره به اینکه ورزش زورخانه‌ای بخشی از فرهنگ ایرانیان است، هدف این ورزش را توسعه جوانمردی، ایثار و کمک به دیگران برشمرد.

قمری گفت: هم اکنون جشن گلریزان در بیرجند به باور و فرهنگ عمومی تبدیل شده و با پیگیری‌هایی که با مسئولان خراسان جنوبی و شهرستان بیرجند انجام شد، امیدواریم شاهد برگزاری این مراسم در ۱۰ شهرستان دیگر خراسان جنوبی باشیم.