کشور هرگز به شرایط چهار سال گذشته بازنخواهد گشت؛

کشور هرگز به شرایط چهار سال گذشته بازنخواهد گشت؛

دکتر حسن روحانی روز یکشنبه در همایش دیدار مینودری که در جمع هزاران نفر از حامیان خود در سالن ورزشی شهید بابایی قزوین برگزار شد، با تسلیت  سالروز شهادت امام هفتم شیعیان جهان افزود: آن امام همام با تحمل ۱۴ سال زندان، صبر و مقاومت و فاصله نگرفتن از امید را به همه شیعیان آموخت.
وی اظهارکرد: امیدی که موجب شد یک ملت با انتخابی صحیح در سال ۹۲، کشور را از سایه شوم جنگ نجات داده و زمینه ای ایجاد کند تا در فضای تعاملی و عزتمندانه به خواسته های به حق خود دست یابد.
حجت الاسلام روحانی اضافه کرد: بعضی ها فکر می کنند دولتی که با جهان در تعامل است از تقویت قدرت دفاعی باز می ماند درحالیکه در سه و نیم سال دولت یازدهم به اندازه ۱۰ سال گذشته سلاح های راهبردی تولید کردیم.
وی خاطرنشان کرد: در سال ۹۲، شش میلیون تن گندم برای نان مردم وارد کردیم در حالیکه در سال ۹۵ سه میلیون تن گندم ما آماده برای صادرات بود.
رئیس جمهوری ادامه داد: بازار نفت را از دست داده بودیم و کشورهای چون عربستان آن را تصاحب کرده بودند، در حالیکه اکنون بازار خود را دوباره بازیافتیم و روزانه سه میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه نفت تولید می کنیم.
حجت الاسلام روحانی اضافه کرد: بعد از توافق هسته ای به تولید ما بیش از یک میلیون بشکه اضافه شده است و اواخر تیرماه سال گذشته یعنی ۵ ماه بعد از توافق برجام توانستیم یک میلیون بشکه بر صادرات نفت خود بیفزاییم.
وی خاطرنشا کرد: ما می خواهیم به عنوان کشوری عزتمند و قدرتمند، قدرت خودمان را در فضای اقتصادی، کشاورزی و خدمات باز پس بگیریم و طبق آمار تا قبل از سال ۹۲ بالغ بر ۲۱ هزار هکتار از زمین های کشاورزی استان قزوین مجهز به آبیاری قطره ای شده در حالیکه انشالله تنها تا پایان چهار سال دولت یازدهم ۲۰ هزار هکتار از اراضی به سیستم آبیاری قطره ای مجهز خواهد شد.
وی تصریح کرد: تما تخت بیمارستانی استان قزوین یک هزار و ۷۰۰۰ تخت است و اکنون تلاش داریم یک هزار تخت جدید به این میزان اضافه کنیم.
حجت الاسلام روحانی گفت: مردم ما در گذشته در شرایط سخت درمانی و بهداشتی بودند ولی اکنون متخصصین ما به اقصی نقاط کشور اعزام شده اند که همگی در سایه تلاش و همت شما مردم محقق شده است.
رئیس جمهوری، پیشرفت ها و موفقیت های میهن اسلامی را در سایه حمایت های ملت از دولت محقق دانست و گفت: اگر این حمایت ها وجود نداشت نمی توانستیم در جایگاهی که امروز در اختیار داریم حضور داشته باشیم.
حجت الاسلام روحانی به پیشی گرفتن صادرات غیرنفتی پس از سال ها اشاره کرد و گفت: پس از سال ها به آرزوی خود دست یافتیم و صادرات غیرنفتی ما در سال های ۹۴ و ۹۵ از صادرات نفت پیشی گرفت.
وی در ادامه با اشاره به پیش رو بودن انتخابات، گفت: اساس انتخابات ما این است که آیا به دنبال تداوم عزت و عظمت ملی و راهی که در پیش گرفته ایم هستیم و می خواهیم با دنیا تعامل داشته باشیم و حصر را برای همیشه از پیش روی ایران برداریم و یا اینکه می خواهیم دوباره به آن شرایط بازگردیم.
حجت الاسلام والمسلمین روحانی گفت: امروز روز تصمیم گیری ملت بزرگ و رشید ایران است و آینده ملت و کشور به دستان شما اقشار مختلف از کارگر و کارمند و دانشجو گرفته تا پیر و جوان و زن مرد و شهری و روستایی در ۲۹ اردیبشت نه برای چهار سال بلکه برای دهها سال تعیین می شود.

 قول می دهم در راه اجرای خواسته های ملت از هیچ چیز نهراسم 
رئیس جمهوری ادامه داد: می خواهم یک وعده و قول به شما بدهم که روحانی اگر از طرف ملت بار دیگر شایسته اعتماد شناخته شود، برای اجرای خواسته های ملت از هیچ کس و هیچ چیز هراس نخواهد داشت.
حجت الاسلام روحانی افزود: همه باید دست به دست یکدیگر دهیم و پشت سر رهبر معظم انقلاب حرکت کرده و با احترام به قانون اساسی و حقوق شهروندی، به مسیر خود که همان اتحاد و امید و اعتدال است، ادامه ببخشیم.
رئیس جمهوری روز یکشنبه برای شرکت در پنجمین اجلاس بین‌المللی مجمع شهرهای اسلامی WAIC ، بهره برداری و کلنگ زنی ۷۳۵ طرح و شرکت در همایش دیدار مینودری در سفری یکروزه وارد استان قزوین شد.