کارگران تأمین اجتماعی؛ یک سوم جمعیت بیرجند؛

کارگران تأمین اجتماعی؛ یک سوم جمعیت بیرجند؛

دبیرکل خانه کارگر خراسان جنوبی و مشاور استاندار در امور کار و کارگر، جمعیت کارگری را ۷۰ هزار نفر عنوان کرد و گفت: یک سوم جمعیت شهر بیرجند کارگران تأمین اجتماعی هستند و کارگران باید بدانند تنها راه رسیدن به حقوق‌شان اتحاد و مطالبه‌گری است.

، ام البنین میرابی امروز(۱۱ اردیبهشت) در همایش تجلیل از کارگران، گروه‌های کاری و واحدهای نمونه خراسان‌جنوبی گفت: باید شأن و جایگاه واقعی کارگران حفظ شود.

میرابی با اشاره به حقوق‌های معوقه قشر کارگر بیان کرد: کارگران باید بدانند تنها راه رسیدن به حقوق خودشان اتحاد و مطالبه‌گری است.

مشاور استاندار در امور کار و جمعیت کارگری بیان کرد: طی سال ۹۴، حقوق معوقه برخی از کارگران از یک سال گذشته بود که خوشبختانه طی اسفندماه ۹۵ این معوقات در واحدهای صنفی و تولیدی پرداخت شد.

وی ادامه داد: امید است با استفاده از سیاست‌هایی مانند بخشودگی جرائم بانکی، مالیاتی و بیمه‌ای و پرداخت تسهیلات به واحدهای صنفی‌ها شاهد جهت اقتصادی و نیروی کار در استان باشیم.

میرابی اظهار کرد: در حال حاضر بیش از یک سوم جمعیت بیرجند معادل ۷۰ هزار نفر کارگران بیمه تامین اجتماعی هستند.

دبیرکل خانه کارگری خراسان جنوبی بیان کرد: مشکلات کارگران تنها حقوق معوقه نیست، چراکه این قشر نیز امنیت شغلی ندارند.

وی ادامه داد: هنوز در برخی شرکت‌ها، کارگران به صورت قراردادی کار می‌کنند که باید به وضعیت آن‌ها رسیدگی شود.

میرابی با اشاره به انتخابات پیش رو بیان کرد: طی این ایام، بازار دلسوزی برای اقشار کم درآمد جامعه مانند کارگران گرم است.

دبیرکل خانه کارگر خراسان جنوبی یادآورشد: ما به مسئولانی که با دیدن وضعیت بیکاری و فقر ما اشک بریزند احتیاج نداریم چراکه به افزادی نیازمندیم که با دیدن سفره های خالی، راهکار ارائه‌ دهند.