چرا جریان اصولگرا در مورد ورد زنان به ورزشگاه ساکت است؟

چرا جریان اصولگرا در مورد ورد زنان به ورزشگاه ساکت است؟

در وضعیت انتخاباتی همه کاندیداها آزادیخواه میشوند. اما به وقت عمل سعی میکنند در بهترین حالت با سکوت پنهان شده و لام تا کام در مورد مسائل حرفی به میان نیاورند. امروز سراغ بگیریم از کاندیداهای مدعی انتخابات های مختلف که همواره دم از حقوق شهروندی می‌زدند.

برای اولین بار پس از انقلاب قرار است زنان در دیدار تیم ملی فوتبال ایران در برابر کامبوج به ورزشگاه آزادی بروند و فروش اینترنتی بلیت با استقبال فوق‌العاده‌ی آنان روبرو شده است.

براساس گزارشی که سایت انصاف نیوز منتشر کرده «تراکت‌هایی مقابل برخی از مساجد و محله‌های تهران با عنوان فراخوان برای اجتماع “امت حزب الله” برای جلوگیری از حضور زنان در ورزشگاه نصب شده است. منتشر کنندگان فراخوان با عنوان ستاد مردمی آمران به معروف و ناهیان از منکر، از کسانی که «امت حزب الله» خوانده‌اند دعوت کرده‌اند تا در یک ساعت مشخص در مقابل مجلس تجمع کنند.»

الان وقت آن نیست که از کاندیداهای مدعی انتخابات بپرسیم: چرا صدای هیچ کدامتان در حفظ حقوق شهروندی و آزادی حضور زنان در ورزشگاه سخنی به زبان نمی آورید؟

آقای رئیسی که روز ثبت نام در انتخابات ۹۶ در پشت بلند‌گوها گفت:‌ « نوشتن حقوق شهروندی بس است، باید عمل شود. امروز میدان انشا نویسی برای حقوق شهروندی نیست.» امروز خودش را مصداق همین توصیه خودش نمی‌داند؟

از آقای قالیباف و احمدی نژاد و رسانه هایشان هم باید بخواهند موضعشان را در قبال چنین تجمعاتی اعلام کنند. تمام کاندیداها در زمان تبلیغات راحت شعار می دهند اما حالا وقت عمل است.

احمدی نژاد که امروز مدعی است نامه ورود زنان به ورزشگاه را او صادر کرده، حتی جرات ندارد امروز در این مورد یک موضع گیری صریح داشته باشد. کسی که تا تبریک تولد مایکل جکسون را هم فراموش نمی‌کند در اینگونه موارد زبانش بند می‌آید. او نمی تواند حرف بزند چراکه تحلیل آنها این است که نباید وارد چنین منازعاتی شد چون در مقابل همانها که خود را «امت حزب‌الله» می‌خوانند به دنبال رای آنها هستند.

قالیباف و رئیسی هم به همچنین. اگر ورود زنان به ورزشگاه به صورت قانونی است، چرا عده‌ای به دنبال ممانعت از این حضور هستند؟ این میان موضع کاندیداهای قبلی و احیانا بعدی انتخابات مانند ضرغامی و بذرپاش و غیره چیست؟ آیا جرات دارند به طور علنی نظر خودشان را در تایید یا رد حضور زنان اعلام کنند؟ آیا حاضرند موضع خود را شفاف کنند؟ حاضرند در کنار معترضان بایستند یا اینکه در کنار مدافعان حضور زنان در ورزشگاه بایستند؟

نکته اساسا این نیست که از آنها بخواهیم حتما مدافع این حرکت باشند. مساله این است که آنها حتی نسبت به اینکه از حرکت اعتراضی «امت حزب‌الله» دفاع کنند هم زبان در کام کشیده‌اند