پیش بینی برداشت ۱۷ میلیون شاخه گل نرگس در خراسان‌جنوبی

پیش بینی برداشت ۱۷ میلیون شاخه گل نرگس در خراسان‌جنوبی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال حدود ۱۷ میلیون شاخه گل نرگس در استان برداشت شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق به نقل از ایسنا منطقه خراسان جنوبی ، هاشم ولی‌پورمطلق در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی اظهارکرد: سطح زیرکشت گل نرگس در استان طی سال گذشته ۳۴ هکتار بوده که بیشترین سطح زیرکشت گل نرگس از آن شهرستان خوسف با ۲۱ هکتار است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی افزود: خراسان جنوبی در تولید گل نرگس در کشور رتبه پنجم را دارد اما از نظر عطر گل نرگس استان جایگاه خوبی دارد.

ولی‌پورمطلق ادامه داد: تعداد بهره‌برداران گل نرگس‌ در خراسان جنوبی ۶۴۰ نفر است که سال گذشته ۱۶ میلیون و۶۲۴ هزار شاخه گل در استان برداشت شده است.

وی تصریح کرد: گل نرگس تولید شده در استان علاوه بر مصرف در داخل استان به دیگر استان‌ها مانند؛ خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان و تهران ارسال می‌شود.

رییس سازمان جهادکشاورزی خراسان‌جنوبی گفت: آغاز برداشت گل نرگس در استان از نیمه دوم آبان ماه آغاز و برداشت این گل تا اواخر زمستان ادامه دارد.

ولی‌پورمطلق افزود: اگرچه گل نرگس خراسان‌جنوبی در کشور مقام پنجم را دارد اما از نظر عطر و بوی منحصر به فرد جزو رتبه‌های نخست است.

وی تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود امسال حدود ۱۷ میلیون شاخه گل نرگس در خراسان جنوبی برداشت شده و بیش از ۶۰ میلیارد ریال نصیب بهره‌برداران شود.