پویش «چلچراغ» در شهر بیرجند اجرا شد

پویش «چلچراغ» در شهر بیرجند اجرا شد


سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان بیرجند از اجرای پویش «چلچلراغ» با هدف بزرگداشت سردار قاسم سلیمانی در شهر بیرجند خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اخبارشرق ایران به نقل از۱ روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، حسین ذاکریان ضمن تبریک هفته هلال احمر، اظهار داشت: پویش «چلچراغ» با ه

دف بزرگداشت یاد و خاطره شهید قاسم سلیمانی پیش بینی شده است.

وی افزود: در این رویداد داوطلبان نیت می‌کنند تا در ۴۰ روز ۴۰ نذر خیر را به انجام رسانند و ثواب آن را به روح شهید سلیمانی هدیه کنند.

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان بیرجند ادامه داد: در راستای اجرای این طرح با همکاری موسسه پیشگامان طلوع مهر مقرر شد سرپرستی ۴۰ دانش آموز نیازمند و بد سرپرست در سطح شهر بیرجند به ۴۰ دانشجو معلم تحت عنوان فرزند معنوی واگذار شود.

وی با بیان اینکه طی اجرای این طرح خدمات آموزشی، فرهنگی، مادی و معنوی به دانش آموزان ارائه می شود، گفت: جلوگیری از ترک تحصیل دانش آموزان و همچنین استعداد یابی آن ها از مهم ترین اهداف اجرای طرح فرزند معنوی است.

ذاکریان با اشاره به اینکه آموزش ها به صورت حضوری و مجازی به دانش آموزان ارائه می شود، عنوان کرد: توزیع بسته های لوازم التحریر و بسته های معیشتی نیز از دیگر خدمات ارائه شده در این طرح است.

وی ادامه داد: اجرای این طرح را از روستای حسین آباد سادات آغاز کرده ایم و تلاش داریم اجرای آن در تمام طول سال استمرار داشته باشد.