“پست” در قبال محصولات ارسالی مسئولیتی ندارد!

“پست” در قبال محصولات ارسالی مسئولیتی ندارد!

مدیرکل پست خراسان جنوبی با بیان اینکه پست از نظر قانونی در قبال محصولات ارسالی مسئولیتی ندارد گفت: ۴۰ درصد محصولات ارسالی به استان خراسان جنوبی به دلیل اینکه محصولات بدون درخواست افراد ارسال می‌شود برگشت می‌خورد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، حمید صابریان روز گذشته و در جلسه هماهنگی کمپین تخصصی صادرات صنایع دستی خراسان جنوبی اظهار داشت: از آن جایی که روستاها محل تولید صنایع دستی است باید ضریب نفوذ اینترنت در این مکان‌ها افزایش یابد.

وی با بیان اینکه خراسان جنوبی در حوزه تجهیزات دفاتر آی سی تی روستایی از اعتبارات خوبی برخوردار است افزود: در شرایط کنونی بازار رقابت محصولات صنایع دستی فشرده شده است.

مدیرکل پست خراسان جنوبی گفت: توجه به کار کامل، توجه به مزیت‌های رقابتی، لزوم توجه به هزینه‌ها از مولفه‌هایی است که باید مدنظر صنعتگران صنایع دستی قرار گیرد و همواره باید زیرساخت‌های اینترنت پر سرعت فراهم باشد.

صابریان با بیان اینکه در شبکه پستی خراسان جنوبی زیرساخت‌های خوبی فراهم شده است افزود: در ۴ سال گذشته سامانه الکترونیکی مخصوص تجارت الکترونیک طراحی شده است.

وی بیان کرد: به دلیل اینکه برخی محصولات بدون درخواست افراد ارسال می‌شود ۴۰ درصد محصولات ارسالی به استان برگشت می‌خورد و در حوزه خرید الکترونیکی باید همان کالایی که مردم مشاهده می‌کنند ارسال شود و کالاهای ارسالی انعطاف‌پذیر باشد.

مدیرکل پست خراسان جنوبی با اشاره به اینکه بسیاری از خریدهایی اینترنتی در غیر فضای پستی مانند  تلگرام انجام می‌شود گفت: پست از نظر قانونی در قبال محصولات ارسالی مسئولیتی نداشته به غیراز اینکه محصولات ممنوعیت ارسال داشته باشند و پست در زمینه محتویات بسته‌های ارسالی دخالتی ندارد.

صابریان افزود: برگشت محصولات از مهم‌ترین مشکلات عرضه تجارت الکترونیک است و با توجه به شرایط پیش رو، نباید از فرصت‌های پیش رو غافل شد.