پرداخت  ۷۵میلیارد ریال تسهیلات به طرحهای اشتغال زا در خراسان جنوبی؛

پرداخت ۷۵میلیارد ریال تسهیلات به طرحهای اشتغال زا در خراسان جنوبی؛

محمد سنجری گفت: در دولت تدبیر و امید هشت هزار و ۷۰۰ نفر از جویندگان کار از طریق مراکز کاریابی ( هشت مرکز) و خدمات اشتغال در بخش های خصوصی و تعاونی استان به کار گمارده شدند.
وی آذرماه سال ۹۵ به ایرنا گفته بود که بر اساس اعلام مرکز آمار ایران نرخ بیکاری این استان در بهار سال ۹۵ معادل ۷٫۳ درصد بود که این رقم نسبت به میانگین بیکاری در کشور (۱۲٫۲ )حدود پنج درصد کمتر است.
وی ادامه داد: بر اساس مطالعات سند توسعه اشتغال و سرمایه گذاری استان کاهش نرخ بیکاری استان به سطح هفت درصد، باید سالانه حدود ۱۰ هزار فرصت شغلی در استان ایجاد شود.
به گزارش ایرنا سنجری از پیگیری استفاده کارفرمایان از مزایای تخفیف بیمه ماده ۸۰ در دولت یازدهم خبر داد و افزود: در قالب این طرح سه هزار و ۹۰۰ نفر از کارجویان جذب شدند.
وی پیگیری اجرای قانون ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی را از دیگر فعالیت های دولت یازدهم در استان ذکر کرد و گفت: در قالب این طرح نیز چهار هزار و ۳۰۰ مجوز مشاغل خانگی مستقل و ۸۰ مجوز پشتیبان مشاغل خانگی در استان صادر شد.
وی راه اندازی ۲ مرکز مشاوره اطلاع رسانی در خدمات کارآفرینی با هدف ارایه خدمات مشاوره ای به کارآفرینان و سرمایه گذاران و واحدهای اقتصادی از دیگر فعالیت های انجام شده در حوزه اشتغال استان در دولت یازدهم است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان به تشکیل کانون کارآفرینان استان در سال ۹۲ اشاره کرد و افزود: نهادینه کردن فرهنگ کارآفرینی در جامعه، بهره گیری مطلوب از ظرفیت های نهفته کارآفرینان و کشف و بهره گیری از ظرفیت های نهفته از اهداف این کانون برای رفع مشکلات کارآفرینان است.
سنجری عنوان کرد: انعقاد پنج تفاهم نامه همکاری با دانشگاه ها و سازمان های مربوط در حوزه ارتقای فرهنگ تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جمله مهمترین اقدامات صورت گرفته در دولت تدبیر و امید است.
وی به اهداف و برنامه های حوزه اشتغال استان در سال ۹۶ اشاره کرد و یادآور شد: ایجاد فرصت های شغلی پایدار با تاکید بر استفاده از توسعه فناوری و اقتصاد دانش بنیان و آینده نگری نسبت به تحولات آن در سطح ملی و جهانی و ایجاد نظام جامع اطلاعات بازار کار از جمله این اهداف است.
وی بهبود محیط کسب و کار و ارتقای شاخص های آن را از دیگر اهداف دانست و یادآور شد: همچنین در سال جاری حمایت از بخش های خصوصی و تعاونی و رقابت از راه اصلاح قوانین، مقررات و رویه های مربوطه در چارچوب قانون اساسی از دیگر اهداف این اداره کل در سال ۹۶ خواهد بود.
توجه بیشتر در پرداخت یارانه ها به حمایت از سرمایه گذاری، تولید و اشتغال مولد در بخش های خصوصی و تعاونی، گسترش و استفاده بهینه از ظرفیت های اقتصادی دارای مزیت و رعایت تناسب بین افزایش دستمزدها و بهره وری نیروی کار از دیگر اهدافی بود که سنجری به آن اشاره کرد.