پرداخت خسارت۷میلیاردی توسط بیمه معلم استان مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی خبر داد:

پرداخت خسارت۷میلیاردی توسط بیمه معلم استان

به گزارش خبرنگارپایگاه خبری تحلیل خبر شرق  ،عباس لامعی در آیین افتتاح ساختمان جدید بیمه معلم در بیرجند، اظهار کرد: بیمه معلم در سال ۹۵ موفق به کسب رتبه دوم کشور در زمینه تولید حق بیمه شد.

وی، با اشاره به کسب رتبه سوم در بحث پرداخت خسارات، اضافه کرد: هم اکنون ۱۶ شرکت بیمه گر در خراسان جنوبی، در صنعت بیمه مشغول ارائه خدمات به شهروندان استان هستند.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی اضافه کرد: صد در صد دانش آموزان و فرهنگیان استان از خدمات بیمه دانش آموزی و بیمه عمر مصوب بیمه معلم برخوردار شده اند و قریب ۵۰ درصد خودروهای فرهنگیان استان نیز تحت پوشش بیمه معلم قرار دارند.

لامعی با بیان این که ضریب نفوذ بیمه در خراسان جنوبی ۳۴/۲درصد است، افزود: در حال حاضر ۱۶۰ هزار دانش آموز دختر و پسر استان با مبلغ یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان تحت پوشش بیمه حوادث بیمه معلم قرار دارند.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، با اشاره به هزینه کرد یک میلیاردی برای احداث مرکز اسکان موقت بیماران صعب العلاج فرهنگیان شرق کشور در بیرجند، ابراز داشت: این مرکز جهت تکمیل نیاز به اعتباراتی دارد، که امیدواریم بیمه معلم در این راستامددکار دستگاه تعلیم و تربیت باشد.

دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی از کلینیک فرهنگیان استان به عنوان یکی دیگر از مراکز خدمات دهی به فرهنگیان استان در زمینه بهداشت و درمان یاد کرد و افزود: در حال حاضر این کلینیک نیاز مبرم به یک دستگاه آمبولانس دارد که امیدواریم با تعاملی که با نمایندگی بیمه معلم در استان وجود دارد، در آینده نزدیک این مشکل کلینیک فرهنگیان استان مرتفع شود.