پرداخت بیش از ۱۳ هزار میلیارد سرمایه در گردش به واحد های کوچک و متوسط صنعتی کشور در جلسه بررسی مشکلات صنعت استان با حضور وزیر، عنوان شد:

پرداخت بیش از ۱۳ هزار میلیارد سرمایه در گردش به واحد های کوچک و متوسط صنعتی کشور

وزیر صنعت، معدن و تجارت که ظهر امروز در جلسه بررسی مسائل و مشکلات بخش صنعت، معدن و تجارت استان خراسان جنوبی سخن می گفت با بیان این مطلب، افزود:تاکنون ۱۸ هزار واحد صنعتی و واحدهای بخش کشاورزی در سطح کشور ۱۳ هزار میلیارد تومان سرمایه در گردش دریافت کرده اند.

به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، دکتر نعمت زاده، هم افزایی و مشارکت دستگاه ها و قوای مختلف در کشور را مورد تاکید قرار داد و افزود:بخش خصوصی و مردم تفکیکی بین قوا قائل نیستند از اینرو همه مسئولین در تمامی قوای سه گانه می بایست با همدلی و هم افزایی در راستای حل و فصل مشکلات تولیدکنندگان و ایجاد رونق اقتصادی تلاش کنند.

وی اعتماد به بخش خصوصی را رمز موفقیت در رونق اقتصادی دانست و تصریح کرد: تجربه نشان داده هرکجا که به بخش خصوصی اعتماد شده بهترین نتیجه ممکن حاصل گردیده از اینرو می بایست با اعتماد متقابل و ایجاد فضایی مناسب ، زمینه ورود سرمایه گذاران و فعالین بخش خصوصی را فراهم ساخت.

وی تسهیل امور را مورد تاکید قرار داد و افزود: ساده سازی قوانین و تفسیر آنان به نفع فعالین بخش خصوصی و سرمایه گذاران می تواند بسیاری از مشکلات را مرتفع سازد.

وی طرح پرداخت تسهیلات به واحدهای کوچک و متوسط را نمونه ای از همدلی مسئولین در راستای حل مشکلات تولیدکنندگان دانست و تصریح کرد: عبور از مسائل پیش پا افتاده و درگیر نشدن در گیرودار مسائل و اختلافات جزئی که ممکن است وجود داشته باشد می تواند بسیار مهم و کمک کننده باشد.

وی بابیان اینکه پرداخت تسهیلات تنها به واحدهایی که دارای توجیه اقتصادی بوده و بتوانند به تولید ادامه دهند مورد تاکید است، گفت: مشکلاتی که در این زمینه وجود دارد قطعاً یا تشریک مساعی و همدلی که بین مسئولین برقرار می گردد قابل مرتفع شدن خواهد بود.

وی به وجود ۴ بازارچه مرزی در استان خراسان جنوبی اشاره کرد و ادامه داد: از این ۴ بازارچه ، بازارچه مرزی ماهیرود فعال بوده و با رایزنی هایی که با طرف افغانی صورت گرفته امیدواریم بازارچه یزدان نیز فعال شود این در حالیست که عدم فعالیت بازارچه های مرزی به مشکلاتی که در آن طرف مرز وجود دارد باز می گردد که امیدواریم هرچه سریعتر این مشکلات مرتفع شده و شاهد فعالیت همه بازارچه های مرزی استان باشیم.

این گزارش حاکیست، جلسه بررسی مسائل و مشکلات بخش صنعت، معدن و تجارت استان خراسان جنوبی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت ، استاندار خراسان جنوبی، جمعی از مدیران استانی و نیز تنی چند از سرمایه گذاران بخش خصوصی استان برگزار و مسائل و مشکلات موجود مورد بررسی قرار گرفت.