پایه های همدلی و همزبانی در شهرستان شکل گرفته اما بسیار شکننده است|سود عده ای در تفرقه است؛ فرماندار ویژه طبس:

پایه های همدلی و همزبانی در شهرستان شکل گرفته اما بسیار شکننده است|سود عده ای در تفرقه است؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، فرماندار ویژه طبس در جمع مردم روستای محمد آباد این شهرستان به مناسبت دهه مبارک فجر حضور یافت و سخنرانی کرد.

وی گفت: روستائیان در انقلاب اسلامی ایران و ۸ سال جنگ تحمیلی نقش مهمی را ایفا نمودند که متاسفانه تاریخ نگاران حوادث انقلاب و جنگ تحمیلی، کمتر به این موضوع پرداخته اند. واقعیت آن است که ستون انقلاب، محورهای انقلاب و محوراصلی مقاومت در انقلاب از روستاها شکل گرفت.
وی افزود: رژیم ستمشاهی توجه کمتری به روستاها داشت و عمده تمرکز آن روی شهرها بود، از این جهت روستاها مکان های امنی برای فعالیت های انقلابیون بود. روستای محمدآباد نیز از جمله روستاهایی است که در انقلاب و جنگ تحمیلی نقش موثری داشته و با تقدیم ۱۷ شهید در ۸ سال جنگ نابرابر و نیز ۱ شهید در حادثه مکه، گل سرسبد تقدیم شهدا به نظام انقلاب اسلامی است.
کسب این رتبه و جایگاه برای روستای محمدآباد حائز اهمیت است والبته به همان نسبت انتظارات هم بالا می رود. این روستا دارای پایین ترین آمار بزهکاری های اجتماعی است که ریشه در اعتقادات مذهبی این مردم دارد.
اهداف توسعه‌ی شهرستان مشخص است و ما نیز منطبق بر برنامه‌ی ششم اقتصادی و فرهنگی کل کشور و افق ۱۴۰۴ حرکت خواهیم کرد اما رسیدن به اهداف ملزومات خود را دارد.

معون استاندار افزود: یکی از ویژگی های بارز مردم محمدآباد همدلی و هم زبانی آن هاست که اگر این همدلی را در سطح کل شهرستان ایجاد کنیم به اهداف توسعه وپیشرفت شهرستان دست پیدا خواهیم کرد‌.

پایه های همدلی و همزبانی در شهرستان شکل گرفته اما بسیار شکننده است. هر کس در هرلباس و سن وسال و جنسیتی که هست به تحکیم پایه های وحدت کمک بکند. امام جمعه‌ی محترم به حق در رفتار و گفتار و پند واندرزهای خود تحکیم بخش وحدت اند و تشکل ها و نهادهای سیاسی مختلف نیز همینطور اما معدود افرادی به دلیل منافع خود از وحدت گریزان اند و از تفرقه سود می برند.
کار احداث سالن ورزشی در روستا را با بررسی های لازم و پیگیری اعتبارات آغاز خواهیم کرد. بحث تلفن ثابت و همراه را نیز پیگیری خواهیم کرد که مشکل از کجاست. طرح هادی نیز با جدیت ادامه خواهد یافت.

مردم این روستا کار بسیار زیبایی در ۴۸ ام امسال انجام دادند که زوار بارگاه منور امام رضا را پذیرایی کردند و این کار باعث خواهد شد تا در سال دیگر، سایر روستاهای شهرستان نیز این اقدام زیبا را انجام دهند.