پایش بیش از هزار مسافر در مرز ماهیرود توسط هلال احمرخراسان جنوبی

پایش بیش از هزار مسافر در مرز ماهیرود توسط هلال احمرخراسان جنوبی


مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از کنترل و پایش یک هزار و ۸۲ مسافر ورودی از ابتدای سال جاری تا کنون در مرز ماهیرود توسط امدادگران جمعیت هلال احمر استان خبر داد.


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اخبارشرق ایران به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی محمدرضا رضایی با اشاره به اینکه در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا طرح غربالگری کرونا و تب سنجی در مرز ماهیرود انجام می شود، اظهار داشت: این طرح از ۲۵ اسفند ماه سال گذشته آغاز و تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری ادامه دارد.
وی بیان کرد: مجموع مسافران ورودی از ابتدای فروردین ماه جاری در پایانه مرزی ماهیرود یک هزار و ۸۲ نفر بوده که همه این مسافران مورد غربالگری قرار گرفته اند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با بیان اینکه  277 تست سریع و ۱۳ مورد تست pcr  طی این مدت انجام شده که خوشبختانه مورد مشکوکی مشاهده نشده است، گفت: در صورت مشاهده بیمار مبتلا به ویروس کرونا  اجازه ورود به داخل کشور داده نمی شود و در همان محل قرنطینه می شوند.

رضایی با اشاره به توزیع اقلام بهداشتی همچون ماسک، دستکش، ماده ضد عفونی کننده و محصولات آموزشی در این مرز، عنوان کرد: در همین مدت ۵۹۰ مورد کالا اعم از ماسک، دستکش و ماده ضد عفونی کننده بین مسافران توزیع شده است.