پاک کردن و حذف کردن دستوری، کارمان را سخت تر می کند؛ عصمت محمودی:

پاک کردن و حذف کردن دستوری، کارمان را سخت تر می کند؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، عصمت محمودی در نشست کار گروه تخصصی فرهنگی و اجتماعی شهرستان طبس افزود: فضای مجازی امری غیر قابل انکار و یک ضرورت ارتباطی در دنیای امروز است.
وی آگاهی را اصل نخست تعهد و مسئولیت پذیری دانست و گفت: توضیح و تشریح تهدیدها و فرصت های فضای مجازی برای خانواده ها و جامعه شاهراه بهره گیری درست از این تکنولوژی است.
وی بیان کرد: با ارایه آگاهی، حداقل آن گروه از شهروندان که بر مبنای عقلانیت و تدبیر زندگی می کنند از افتادن در چاه و چاله های فضای مجازی مصون خواهند بود.
محمودی اظهار کرد: گروهی چه در دنیای مجازی و چه در دنیای واقعی بیشتر از نیکی و زیبایی به سمت بدی و زشتی گرایش دارند.
وی یادآور شد: اگر رسانه ملی درصدی از درآمد تبلیغات اپراتورهای تلفن همراه را به آموزش اختصاص می داد امروز شاید همه ما آگاهانه تر از این تکنولوژی بهره مند می شدیم.
وی ادامه داد: به عبارتی اگر به اندازه نصف دغدغه اپراتورها برای درآمد و بقای خود، دغدغه فضای مجازی را می داشت شاید شرایط بهتر می شد.
مدیرکل دفتر فرهنگی و اجتماعی استانداری افزود: تبلیغ اینترنت رایگان نیمه شب تا صبح برای کیست و برای چیست؟ در بحث فضای مجازی علاوه بر فرزندان، والدین نیز مقصرند بنابراین هر کدام از ما برای کاهش نگرانی های مان باید از خودمان آغاز کنیم.
محمودی گفت: فضای مجازی نقص های کارکردی و آموزشی مسئولان، خانواده ها و رسانه ها را در تمام سالهای گذشته به رخمان می کشد.
وی با بیان اینکه هر پدیده اجتماعی و فرهنگی وقتی مدیریت نشود، تبدیل به آسیب و معضل می شود، گفت: فضای مجازی از جمله این پدیده هاست که با مدیریت می توانست تبدیل به یک فرصت شود هر چندکه در همین شرایط برای خیلی از شهروندان این تکنولوژی جدید یک فرصت و امکان هست .
وی بیان کرد: در حقیقت فضای مجازی واقعیت تربیتی و آموزشی ما را به ما می نمایاند و نشان می دهد که با همه کارهای فرهنگی که تاکنون از مهد گرفته تا دانشگاه و محل کار انجام شده است، چقدر توانسته ایم « در محضر خدا بودن» را برای خود و جامعه به یک باور قلبی تبدیل کنیم.
وی ادامه داد: همچنین فضای مجازی نشان می دهد که پاک کردن و حذف کردن دستوری و بخشنامه ای، نگرش، بینش و باور ایجاد نمی کند بلکه تنها کارمان را سخت تر می کند.
محمودی ادامه داد: فرض کنید گوشی ها را از دست افراد اعم از خرد و کلان و زن و مرد جمع کردیم، با افکارشان چه خواهیم کرد؟ یک فکر مریض، شخصیت سالم ارائه نمی دهد.
وی یادآور شد: جمع کردن گوشی همراه دقیقا مثل این است که قلیان خانه ها را جمع کرده و در عوض به زیر زمین هدایت شود، اینکه اگر «ما نبینیم، نیست» قاعده غیر منصفانه است که آتش زیر خاکستر درست می کند.
وی اظهار کرد: غیر منطقی است که با فرهنگ تلفن های سکه ای در چهار راه ها برای جوانانی که امروز امکان بهره گیری از مکالمه تصویری در خصوصی ترین لحظه خود دارند ، برخورد و برنامه ریزی شود.