پاس داشت روز درختکاری درهفته منابع طبیعی درمدارس شهرستان درمیان؛

پاس داشت روز درختکاری درهفته منابع طبیعی درمدارس شهرستان درمیان؛

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش وپرورش شهرستان درمیان صبح امروز همزمان با اولین روز از هفته منابع طبیعی جشن درختکاری باحضور فرماندار،امام جمعه اهل سنت،روحانیت معزز ،مدیرآموزش وپرورش شهرستان درمیان و روسای ادارات،نیروهای نظامی و.انتظامی وفرهنگیان ودانش آموزان درآموزشگاه علیشاه صابری برگزار گردید.
مدیرآموزش وپرورش شهرستان درمیان در این مراسم ضمن گرامیداشت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری اظهار داشت: منابع ‏طبیعی و درختان مایع حیات و سرزندگی زمین و بشر است پس با نگهداری و حفظ این منابع برای ‏فرزندانمان و نسل های آینده همه دست به دست هم داده و برای ترویج فرهنگ درختکاری و حفظ ‏منابع طبیعی کوشا باشیم.
مهران فر با اشاره به فرمایشات گهر بار نبی اکرم در خصوص اهمیت و ضرورت حفظ وصيانت ازمنابع طبیعی گفت: منابع طبيعي به عنوان يك امانت الهي در اختيار ماست و تمام كسانيكه به طور مستقيم و غير مستقيم در راستاي حفظ و احياي منابع طبيعي فعاليت دارند كارشان بسيار ارزشمند و قابل تقدير است.
وی خاطر نشان کرد: استقبال از روز درختکاری در ۱۵ اسفند ماه صمیمیت و مهربانی را به جامعه هدیه می‌دهد وهمچنین درختکاری در ایران دارای پشتوانه ‌ای از علایق ملی و سنت تاریخی است و تاریخ نشان می ‌دهد که ایرانیان باستان، جشن های خاصی داشتند و در این جشن ها به درختکاری پرداخته و به خاک و زراعت احترام می‌ گذاشتند.
دبیرشورای آموزش وپرورش نیز تصریح کرد: دین مقدس اسلام نیز بشر را به کاشت درخت تشویق و ترغیب کرده است و بعضی از بزرگان دین به این امر اشتغال داشته اند. حضرت علی علیه السلام با دستان مبارکشان اقدام به کاشت نخلستان می کردند ودرآمد آن را در راه خدا وقف می کرد.
درادامه مراسم فرماندار شهرستان هفته منابع طبیعی را فرصتی مغتنم جهت بالا بردن آگاهی‌های عمومی جامعه در زمینه نقش و اهمیت منابع طبیعی و ضرورت حفظ و حراست از آن دانست و اظهار کرد:حفظ منابع طبیعی از تقدس و ارزش والایی برخوردار است.
مولوی عبداللهی امام جمعه اهل سنت دراین مراسم خاطر نشان کرد: کاشت درخت یک سنت حسنه و باقیات و صالحات است.
گفتنی است : اجرای سرود ،برپایی ایستگاه نقاشی وکاشت نهال به نام شهدای عرصه خدمت( اتش نشانان ) توسط مسئولین شهرستان بود.