گوی و میدان مردان آهنین کشور در قاین؛ برای دومین بار

گوی و میدان مردان آهنین کشور در قاین؛

رای دومین بار شهرستان قاین میزبانی یکی از رویدادهای بزرگ ورزشی در کشور را برعهده گرفته است. رقابت هایی که علاوه برهیجان، شور و نشاط ورزشی و اجتماعی، پتانسیل ها و ظرفیت های استان را نیز می تواند به نمایش گذارد. رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام خراسان جنوبی از این رویداد به عنوان یک فرصت برای ظرفیت های ورزشی و اجتماعی خراسان جنوبی یاد کرده و گفت : خراسان جنوبی برای سومین بار میزبانی رقابت های قوی ترین مردان ایران را برعهده گرفته است که فرصتی برای درآمدزایی و شناسایی پتانسیل های ورزشی و اجتماعی برای مردم این خطه است. محمدامین محمدپرست سطح آیتم های برگزاری این رقابت ها را برابر با مسابقات جهانی ذکر می کند و ادامه می دهد: ظرفیت برای هر استان ۵ نفر است و پیش بینی می شود از سطح کیفی بسیار بالایی برخوردار باشد.
وی با اشاره به اینکه برای دومین بار میزبانی رقابت های قوی ترین مردان ایران به شهرستان قاین واگذار شده است، تصریح کرد: این رقابت ها زمینه ساز معرفی محصولات و برندهای مختلف صنعت و کشاورزی استان است و انتظار می رود همه دستگاه های اجرایی و فعالان صنعتی خراسان جنوبی برای حمایت از برگزاری این رویداد بزرگ ورزشی وارد گود این رقابت ها شوند. محمد پرست به حضور ۴ ورزشکارخراسان جنوبی در این رقابت ها اشاره کرد و گفت: باتوجه به اینکه سطح ورزش بدن سازی و پرورش اندام خراسان جنوبی از رشد خوبی برخوردار است و ورزشکاران استان طی چند سال اخیر ۱۶ مقام آسیایی کسب کرده اند این رقابت ها زمینه ساز حضور پررنگ تر اسپانسرها و حمایت کننده های مالی سطح استان باشد.
ضعف اسپانسر در استان
وی همچنین از مبلغ ۱۷ میلیون تومان برای نفرات اول تا ششم رقابت های قوی ترین مردان ایران خبر داد و اظهار داشت: به تمامی ورزشکارانی که در این مسابقات شرکت می کنند پکیج سوغات خراسان جنوبی داده می شود. وی از آمادگی بزرگترین ترمینال ضبط پسته شرق کشور برای پوشش و حمایت مالی این رویداد ورزشی خبر داد و افزود: گرچه صنعت در کل کشور از وضعیت مناسبی برخوردار نیست اما در برخی استان های برخوردار از این رویداد ورزشی به عنوان یک فرصت استفاده می کنند و حمایت های مالی زیادی را انجام می دهند در حالی که خراسان جنوبی در این زمینه ضعف هایی دارد و از نبود اسپانسرها و حمایت کننده های مالی رنج می برد. وی همچنین اعتبار برگزاری این رقابت ها را حداقل ۵۰ میلیون تومان ذکر کرد و گفت: نمایندگان استان ها در حال رایزنی با استانداری و دستگاه های اجرایی برای تهیه اعتبار میلیاردی پوشش این رقابت ها در سطح صداوسیما هستند، اما در سطح خراسان جنوبی پوشش خبری این مسابقات انجام می شود.
آیتم های جذاب و پر قدرت
رئیس هیات بدن سازی و پرورش اندام خراسان جنوبی ادامه داد: در مرحله مقدماتی این مسابقات ورزشکاران آیتم های غلت لاستیک و سه گانه شامل گوی، وزنه و کنده کشی را انجام می دهند و در نیمه نهایی اسکات تعادلی، چهارگانه و دمبل و در دور نهایی الوار، چهارگانه ، لیفت ماشین، کنده و گوی با حضور فرامرز خودنگاه کارشناس و مسئول کمیته برگزاری رقابت های قویترین مردان ایران برگزار می شود. محمد پرست با بیان اینکه تعداد باشگاه های سطح استان به تناسب جمعیت و وجود ۱۱ شهرستان مناسب نیست، گفت: باید با مشارکت بخش خصوصی و حمایت اداره کل ورزش و جوانان برای تاسیس باشگاه‌های بدنسازی تدابیری اندیشیده شود. وی با اشاره به اینکه زیرساخت هر رشته ورزشی بدن سازی است، گفت: استفاده از مکمل های غیر مجاز در سطح باشگاه های خراسان جنوبی حداقل است و هیچ موردی در این زمینه مشاهده نشده است. محمد پرست همچنین به استفاده از مکمل های مجازی که مورد تایید وزارت بهداشت است تاکید کرد و گفت: کنترل ها و نظارت هایی در زمینه استفاده از مکمل های غیرمجاز و مواد نیرو زا در سطح باشگاه ها انجام می شود و اگر چنانچه موردی مشاهده شود ورزشکاران می توانند به نماینده امور باشگاه ها در سطح استان اطلاع رسانی کنند و هیات بدن سازی و پرورش اندام استان کار نظارت بر روند فعالیت باشگاه ها را برعهده دارد. گفتنی است مرتضی خسروی، اشکان خراشادیزاده، حمید یعقوبی و تیموری از خراسان جنوبی در این رقابت ها به مصاف حریفان قدرتمند رقابت های قوی ترین مردان ایران می روند. همچنین این رقابت ها از ۲۸ دی ماه تا ۱ بهمن ماه با حضور استان های سراسر کشور به میزبانی شهرستان قاینات برگزار می شود.