وضعیت بحرانی دامداری در خراسان جنوبی؛ رییس سازمان جهادکشاورزی استان :

وضعیت بحرانی دامداری در خراسان جنوبی؛

به گزارش خبر شرق، هاشم ولی پور مطلق رییس سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی در کارگروه تخصصی کشاورزی استان اظهارکرد: اگر دولت برای کمک به بخش کشاورزی استان نگاه ویزه نداشته باشد با مشکلات جبران ناپذیر در استان استان مواجه خواهیم شد.

وی با اشاره به خشکسالی های پیاپی و شیوع آفات در استان گفت: در زمینه مبارزه با آفت کرم خراط و سرشاخه کار کارشناسان استان طرحی را آماده کرده اند که برای اجرای آن نیازمند تامین اعتبار هستیم.

وی همچنین خواستار پذیرش اجرای پایلوت این طرح در استان و تامین اعتبار آن شد و افزود: با اختصاص تسهیلات کم بهره برای تامین تجهیزات می توان این طرح را اجرایی کرد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی با بیان اینکه خراسان جنوبی سومین استان خشک کشور است، تصریح کرد: از سال زراعی گذشته تا کنون تنها ۲۰ میلیمتر بارندگی در استان داشته ایم.

وب با بیان اینکه کشاورزی محور توسعه اقتصادی استان است، بیان کرد: به دلیل فراهم نبود زیرساخت ها در سایر بخش ها تولیدات کشاورزی بیشترین سهم را در درامد مردم منطقه دارد.

ولی پور مطلق با بیان اینکه بیمه ها به دلیل شرایط مالی نمی توانند خسارتهای ناشی از بلایای طبیعی را جبران کنند، افزود: وضعیت دامداری در این استان بحرانی است و باید با تسهیلات کم بهره و یا اختصاص یارانه در زمینه تامین علوفه دام ها به روستائیان و عشایر این استان کمک شود.