وصول  ۱۵۹۳ میلیارد ریال مالیات در استان/بخشش جرائم مالیاتی تا پایان سال به شرط پرداخت مالیات؛ سرپرست اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی:

وصول ۱۵۹۳ میلیارد ریال مالیات در استان/بخشش جرائم مالیاتی تا پایان سال به شرط پرداخت مالیات؛

سرپرست اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی از وصول هزار و ۵۹۳ میلیارد ریال مالیات در استان طی ۹ ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق،  محمدرضا پاک گهر با اعلام این خبر افزود: در ۹ ماه سال جاری هزار و  ۵۹۳ میلیارد ریال درآمد مالیاتی داشته ایم.

وی ادامه داد: از این میزان، ۹۷۱ میلیارد ریال درآمدهای مستمر و ۶۲۲ میلیارد ریال نیز درآمدهای وصولی مالیات بر ارزش افزوده بوده است.

پاک گهر از کاهش ۱۸ درصدی درآمد مالیاتی مستقیم در استان خبر داد و گفت: درآمدهای مالیاتی در مدت مشابه سال گذشته، هزار و ۷۲۰ میلیارد ریال بوده است.

وی بیان کرد: طی سال ۹۳، ۲۲ هزار و ۸۹۷ پرونده مالیاتی مشاغل و کسبه رسیدگی شده که از این میزان ۱۸ هزار و ۷۰۰ پرونده زیر ۱۰۰ هزار تومان مالیات داده اند.

سرپرست اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی ادامه داد: بالغ بر ۶۳ درصد از مودیان مالیات در کسبه، زیر ۱۰۰ هزار تومان مالیات پرداخت می کنند.

پاک گهر ادامه داد: همچنین دو هزار و ۸۶۱ پرونده بالای یک میلیون تومان مالیات پرداخت کرده اند.

وی با اشاره به استرداد مالیات  در ۹ ماهه سال جاری بیان کرد: طی این مدت ۳۷ میلیارد تومان استرداد مالیاتی به مودیان داشته ایم.

اجرای طرح جامع مالیاتی در پنج شهرستان

پاک گهر با اشاره به اجرای طرح جامع مالیاتی در خراسان جنوبی بیان کرد: این طرح از ابتدای سال ۹۳ در استان آغاز شده و تاکنون ۹ میلیارد تومان در راستای تجهیز و تکمیل زیرساخت های آن هزینه شده است.

وی با بیان اینکه رتبه دوم کشوری در اجرای این طرح را به خود اختصاص داده ایم، افزود: این طرح با هدف شفاف سازی امور مالیاتی اجرایی می شود.

سرپرست اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی ادامه داد: در حال حاضر طرح جامع مالیاتی در پنج شهرستان استان شامل بیرجند، فردوس، بشرویه، سرایان و زیرکوه اجرایی شده است.

وی بیان کرد: سامانه ۱۵۲۶ نیز برای دریافت انتقادات، پیشنهادات، شکایات و نقطه نظرات شهروندان به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی است.

بخشودگی جرائم مالیاتی تا پایان سال

سرپرست اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی بیان کرد: جرائم مالیاتی آن دسته از مؤدیانی که مالیات خود را تا پایان سال جاری پرداخت کنند، بخشیده می شود.

وی بیان کرد: همچنین آن دسته از مؤدیانی که از دستگاه ها طلب داشته و نسبت به اداره کل مالیات نیز بدهکار هستند، می توانند از طریق صدور اوراق تسویه تهاتر کنند.

پاک گهر با بیان اینکه درآمدهای مالیاتی ۸۵ درصد درآمدهای استان را تشکیل می دهد، افزود: خراسان جنوبی در زمینه درآمدهای مالیاتی در رتبه سی ام قرار دارد.