ورزش همراه با فرهنگ

ورزش همراه با فرهنگ

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: در تاریخ ایران ورزش همواره همراه با فرهنگ بوده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اخبار شرق ایران – نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در دیدار با رئیس فدراسیون ووشو کشور گفت: انسان موجود اعجوبه ای است و انواع استعدادهای جسمانی و روحی و معنوی دارد.

آیت الله عبادی گفت: به بار نشستن این استعدادها راه و کار خود را دارد و تعبیر کلمه «ریاضت» که همان تمرین است بر اساس شیوه های گوناگون هم روی جسمش و هم روی روحش تاثیر می گذارد.

وی با بیان اینکه ائمه اطهار (ع) به عنوان انسان کامل مطرح هستند، گفت: در ریاضت‌های معنوی برای انسان قدرت هایی وجود دارد که در بشر خفته هستند تا بشر به انسان کامل تبدیل شود و این قدرت ها قابل انکار نیست.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه ورزش همراه با بداخلاقی برگرفته از فرهنگ غرب است، افزود: برخی افراد ورزش می کنند اما به خاطر سو استفاده های مالی است و این موضوعات در رسانه ها مطرح شده است.

آیت الله عبادی با تاکید بر اینکه ورزش باید همراه با فرهنگ اسلامی باشد، گفت: توجه ورزشکاران به ریاضت های معنوی بسیار اهمیت دارد و باید در شرایط فعلی این موضوع بازسازی شود و کسانی که راه خودسازی می روند کار مهمشان این است که نفس خودشان را به زمین می زنند و پهلوان واقعی این است.