واگذاری صدور پروانه‌های ساختمانی به دفاتر خدمات شهری در بیرجند؛

واگذاری صدور پروانه‌های ساختمانی به دفاتر خدمات شهری در بیرجند؛

شهردار بیرجند گفت: برای نخستین بار طرح برون سپاری صدور پروانه‌های ساختمانی در این شهر به دفاتر خدمات شهر واگذار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، محمدعلی جاوید، شهرار بیرجند، در جمع مدیران و کارشناسان حوزه شهرسازی و درآمد شهرداری منطقه دو بیرجند اظهارکرد: در اجرای این طرح تمامی درخواست‌های شهروندان در حوزه شهرسازی از ابتدا تا انتها شامل؛ خدمات شهرسازی، اخذ پروانه، پایان کار و استعلامات توسط این دفتر انجام می‌شود.

وی افزود: بررسی‌ها نشان می‌دهد شهرداری‌ها به سمت برون سپاری گام برداشتند و اجرای این طرح می‌تواند شاخص‌های تدوین شده را ارتقاء دهد.

شهردار بیرجند با بیان اینکه شریف‌ترین افراد جامعه در حوزه شهرسازی و درآمد مشغول به فعالیت هستند، تصریح کرد: کارشناسان این حوزه پاسخگویی مطلوب و تکریم ارباب رجوع را در سرلوحه کار خود قرار دهند چرا که هرگونه قصور در این زمینه پذیرفتنی نیست.

جاوید افزود: اکنون ظرفیت ها، قانون تدوین شده و تجهیزات بسیار زیادی در اختیار مدیران و کارشناسان مناطق شهری بیرجند قرار دارد که باید در جهت رضایت شهروندان از آن بهره گرفته شود.

وی تاکید کرد: مدیران و کارشناسان حوزه شهرسازی زمان بیشتری برای پاسخگویی به شهروندان بگذارند تا شاخص‌های تدوین شده مناطق ارتقاء یابد.

شهردار بیرجند با اشاره به اینکه ۷۰تا۸۰ درصد درآمد شهرداریها از عوارض ساختمانی است، افزود: در حوزه شهرسازی بیشترین دغدغه کارشناسان، چگونگی وصول این عوارض قانونی است.

گفتنی است؛ در این نشست کارشناسان حوزه‌های شهرسازی و درآمد مشکلات و تنگناهای فراروی این حوزه‌ها را تشریح کردند.