واحد فراوری آندالوزیت با تولید سالانه ۵۰۰۰ تن ماده معدنی بهره‌برداری می‌شود؛ فرماندار نهبندان:

واحد فراوری آندالوزیت با تولید سالانه ۵۰۰۰ تن ماده معدنی بهره‌برداری می‌شود؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق و به نقل از  تسنیم ، اصغر نظافت ظهر امروز در دیدار با سرمایه‌گذار پروژه فراوری آندالوزیت و تعدادی از کارشناسان کارخانه فراوری آندالوزیت اظهار داشت: با نگاه ویژه دولت امسال سال شکوفایی بخش معدن شهرستان نهبندان است.

وی با بیان اینکه کاربرد ماده معدنی آندولوزیت در ساخت آجرهای نسوز و دردیواره‌های کوره ها با درجه حرارت بالاست گفت: هم در معدن و هم در واحد فرآوری آندالوزیت نهبندان پس از راه‌اندازی کامل برای ۳۵ نفراشتغال مستقیم ایجاد خواهدشد.

فرماندار نهبندان تصریح کرد: در حال حاضر این پروژه بیش از ۹۰ درصد پیشرفت کاری دارد و ۱۰ نفر مشغول به کار هستند که ۹ نفر آنها بومی منطقه هستند.

نظافت با تأکید بر اینکه رویکرد شهرستان نهبندان جلوگیری از خام فروشی معادن است گفت: واحد فراوری آندالوزیت با تولید سالانه ۵۰۰۰ تن بخشی از ماده معدنی مورد نیاز کشور را تولید و تامین می‌کند.

وی به ظرفیت‌های بالقوه ذخایر معدنی نهبندان اشاره کرد و افزود: میزان ذخیره قطعی این ماده معدنی (آندالوزیت) یک میلیون تن و رشته کوهی به طول ۲۰ کیلومتر و باعرض ۲۰۰ متراست که بر اساس بررسی‌ها، از ذخیره و خلوص بالایی نسبت به سایر نقاط ایران برخوردار است.

بیگدلی سرمایه‌گذار پروژه فراوری آندالوزیت نیز در این دیدار در جهت همکاری و هماهنگی‌های مسئولان شهرستان در این شهرستان از فرماندار و سایر مسئولان تشکر کرد و از بهره‌برداری این واحد فرآوری در آینده‌ای نزدیک خبر داد.