نکوداشت خادمان علم و فرهنگ در دانشگاه بیرجند برگزار می‌شود

نکوداشت خادمان علم و فرهنگ در دانشگاه بیرجند برگزار می‌شود

رئیس دانشگاه بیرجند گفت: نکوداشت خادمان علم و فرهنگ ویژه خاندان راشد محصل در دانشگاه بیرجند برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق به نقل از ایسنا منطقه خراسان جنوبی خلیل خلیلی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی ، اظهار کرد: با همکاری بنیاد ملی نخبگان کشور، دانشگاه‌ها و سازمان‌های علمی و فرهنگی آموزشی استان، مراسم نکوداشت خادمان علم و فرهنگ خراسان‌جنوبی ویژه خاندان راشد محصل اردیبهشت آینده در دانشگاه بیرجند برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه در این مراسم از اساتید و چهره‌های برجسته علمی و فرهنگی کشور تقدیر به عمل می‌آید، افزود: بعضی از چهره‌های برجسته خاندان راشد محصل در این جشنواره مورد تقدیر و نکوداشت قرار می‌گیرند.

رئیس دانشگاه بیرجند بیان کرد: در این جشنواره از دکتر محمدرضا راشد محصل؛ استاد و عضو قطب علمی دانشکده ادبیات دانشگاه فردوسی مشهد، دکتر محمدتقی راشد محصل؛ استاد زبان‌های باستانی پژوهشگاه علوم انسانی، دکتر محمدحسن راشد محصل؛ استاد دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی، دکتر جلیل راشد محصل؛ استاد دانشکده فنی دانشگاه تهران، مرحوم استاد دکتر محمدعلی راشد محصل؛ استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران تقدیر به عمل می‌آید.

خلیلی ادامه داد: اساتید، دانشوران، دانشجویان و تمام علاقه‌مندان به این مفاخر کشور می‌توانند اشعار، یادداشت‌ها، دست نوشته‌ها، خاطرات و مقالات ارزشمند خود را تا ۱۵ اسفندماه امسال به آدرس دبیرخانه مراسم ارسال کنند.

وی با بیان اینکه این آثار در قالب مجموعه‌ای نفیس به چاپ خواهد رسید، تصریح کرد: آدرس دبیرخانه نیز بیرجند، سایت اداری، بنیاد ملی نخبگان خراسان‌جنوبی و آدرس وبگاه ارسال مقالات، s-khorasan@bmn.ir است.

رئیس دانشگاه بیرجند یادآور شد: امید است با مشارکت اهل علم از سراسر کشور، مراسم باشکوهی برگزار شود و وجود ارزشمند این اساتید برای نسل جوان و پویای کشور الگو باشد.