نواخته شدن زنگ انقلاب در ۲۵۰۰ مدرسه استان؛

نواخته شدن زنگ انقلاب در ۲۵۰۰ مدرسه استان؛

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی از طنین انداز شدن زنگ” گلبانگ انقلاب” در بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ آموزشگاه خبر داد و گفت: ۱۶۰ هزار دانش آموز استان با آغاز جشن‌های دهه مبارک فجر با آرمان‌های امام و انقلاب تجدید میثاقی دوباره بستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق، عباس لامعی امروز در حاشیه مراسم زنگ گلبانگ انقلاب در مدارس استان  اظهار داشت: مراسم نمادین رنگ انقلاب امروز چهاردهم بهمن ماه و به طور همزمان با سراسر استان در دبیرستان شاهد دوره اول  شیخ هادی هادوی نواخته شد.

وی با اشاره به افتتاح نمایشگاه کتاب در کانون معراج الشهدای شهرستان فردوس در سومین روز از دهه مبارک فجر تصریح کرد: دانش آموزان و فرهنگیان خراسان جنوبی در تمامی مراحل انقلاب چه قبل از پیروزی و چه بعد آن در تمامی عرصه‌ها حضور موثر داشته و حماسه آفریدند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، با بیان اینکه دانش آموزان در رژیم گذشته مورد بی‎مهری قرار گرفته و توانمندی‌ها و توانایی‌های آنان نادیده گرفته می‎شد ادامه داد: نهضت اسلامی و آرمان‌های بلند امام (ره) موجب آگاهی و بیداری جوانان شد، آنان هویت از دست رفته خویش را در این نهضت یافتند و امام (ره) به آنان شخصیت و هویت بخشید.

لامعی مسجد، حوزه و دانشگاه را سه مرکز اصلی حضور دانش آموزان و تأثیرگذار بر روند پیروزی انقلاب دانست و اضافه کرد: این مراکز که پایگاه‌ها و کانون‌های اصلی مبارزه و انقلاب بودند در تعمیق و گسترش آرمان‌ها و شعارهای انقلاب اسلامی و پیشبرد نهضت تأثیر بسزایی داشتند.

دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی از فرهنگیان  به عنوان پرچمداران و فرماندهان انقلاب در آموزش و پرورش یاد کرد و اظهار داشت: صیانت از ارزش‌ها و دستاوردهای انقلاب، برنامه ریزی و ایجاد هماهنگی بین عملکرد عوامل تربیتی، توجه جدی به نقش معلمان در فعالیت‌های تربیتی و توجه به نقش دانش آموزان در فعالیت‌های تربیتی از جمله اهداف آموزش وپرورش است.