نمایش رانندگان خراسان جنوبی تنها در هفته گذشته: ۳۳ فقره تصادف درون شهری/۱ فوت، ۳۴ مجروح!

نمایش رانندگان خراسان جنوبی تنها در هفته گذشته: ۳۳ فقره تصادف درون شهری/۱ فوت، ۳۴ مجروح!

به گزارش خبر شرق، سرهنگ علیرضا رضایی، افزود: بیشترین آمار مجروحان مربوط به سرنشین های خودرو ها با ۲۸ درصد بوده است.
وی علت ۳۵ درصد از مجموع تصادفات را رعایت نکردن حق تقدم، ۳۲ درصد بی توجهی به جلو ، تجاوز از سرعت مقرره و تغییر مسیر ناگهانی هر کدام ۶درصد و ۲۱درصد را نیز سایر علل ذکر کرد و گفت: بیشترین ساعت وقوع تصادفات بین ساعت ۱۰ تا ۱۲ بوده است.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همچنین از ثبت پنج هزار و ۵۲ فقره انواع تخلف رانندگی توسط ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی در یک هفته گذشته خبر داد و افزود: از این تعداد ۵۶۰ تخلف، حادثه ساز بوده است.
وی افزود: در این مدت تعداد ۲۰۸ دستگاه موتورسیکلت و ۱۵ دستگاه خودرو نیز که دارای تخلفات راهنمایی و رانندگی بوده اند توقیف شده است که از این تعداد ۵۰ راننده به علت نداشتن گواهی نامه وسیله نقلیه آنها توقیف و برای سیر مراحل قانونی به دادگاه اعزام شده اند.
رضایی همچنین از توقیف چهار دستگاه خودرو با خلافی بالای ۱۰ میلیون ریال در هفته گذشته خبر داد.
وی در خصوص رانندگی در فصل سرما گفت: از عواملی که موجب افزایش تصادفات در فصل سرما می شود لغزنده ودن سطح معابر است که ریزش نزولات آسمانی اعم از باران و برف موجب کاهش اصطکاک بین لاستیک خودروها و سطح معابر می شوند، رانندگان باید در چنین شرایطی حداقل ضمن دقت لازم در رانندگی، لاستیک هایی که دارای آج مناسب می باشند استفاده کنند و زنجیر چرخ همراه داشته باشند.