نرخ بیکاری در استان خراسان جنوبی به ۱۱.۷ دهم درصد رسید؛

نرخ بیکاری در استان خراسان جنوبی به ۱۱.۷ دهم درصد رسید؛

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون با بیان اینکه نرخ بیکاری در استان خراسان جنوبی طبق آخرین آمار ایران ۱۱.۷ دهم درصد است گفت: در حال حاضر مشکل اعتبارات طرح کارورزی برطرف شده و این طرح با قدرت در حال انجام است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق،  نصرالله بازوند در مراسم کلنگ‌زنی بزرگترین مرکز حمایتی کارآفرینی  آموزشی و سرمایه گذاری در خوسف اظهار داشت: در حوزه بهزیستی نمی‌توان تنها به اعتبارات داخلی بهزیستی اکتفا کرد.

وی با بیان اینکه خیرین خوب است در حوزه حمایتی،کار آفرینی و آموزشی وارد شوند افزود:  تمام تلاشمان برای کارافرینی آموزشی حمایتی است و قطعاً موفقیت بیشتر خواهد بود اگر خیرین هم کمک کار باشند.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: طرح کارورزی در کشور از سال ۸۶ آغاز شده و در یک مقطع اعتبارات آن دچار مشکل شده بود و در حال حاضر این مشکل برطرف شده است.

بازوند با اشاره به انتخاب مدیران کل ادارات تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان‌ها افزود: در انتخاب این مدیران گزینه‌های بومی مدنظر است و محمد سنجری مدیرکل تعاون، کار رفاه اجماعی استان خراسان جنوبی مدت ۴ سال در این استان مدیرکل بوده و ماموریت ۴ ساله آن به اتمام رسیده و در تلاش هستیم مدیرکل جدیدی انتخاب شود و در انتخاب مدیران استانی تلاش می‌شود نظرات استاندار، رئیس مجمع نمایندگان استان نیز در نظر گرفته شود.

وی بیان کرد: در حال حاضر طرح کارورزی با تمام قدرت انجام می‌شود و استان خراسان جنوبی یکی از استان‌های لایق در کشور است و نرخ بیکاری در این استان طبق آخرین آمار ایران ۱۱٫۷ دهم درصد است.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: در استان خراسان جنوبی ۳۵ درصد اشتغال در بخش کشاورزی است که به سبب خشکسالی‌ها سبب بروز مشکلات می‌شود و باید به آمار مرکز آمار اعتماد کرد.