“نبود اعتبارات” برخی از طرح‌های اشتغالزایی در شهرستان خوسف را متوقف کرد

“نبود اعتبارات” برخی از طرح‌های اشتغالزایی در شهرستان خوسف را متوقف کرد

فرماندار شهرستان خوسف با بیان اینکه اولویت در این شهرستان تکمیل چرخه تولید است گفت: در پرداخت تسهیلات نسبت به استان عقب هستیم و برخی از طرح‌های اشتغالزایی به دلیل نبود اعتبارات بر زمین مانده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق به نقل از  خبرگزاری تسنیم از بیرجند، محمد شفیعی صبح امروز در هشتمین کمیته اشتغال شهرستان خوسف اظهار داشت: در پرداخت تسهیلات نسبت به استان خراسان جنوبی عقب هستیم و برخی از طرح‌های اشتغالزایی به دلیل نبود اعتبارات بر زمین مانده است و باید طرح‌ها بر اساس اولویت دسته بندی و ارسال شود.

وی با بیان اینکه اولویت در شهرستان تکمیل چرخه تولید است افزود: اولویت‌های در بخش کشاورزی، صنعتی، صنایع دستی و گردشگری است که باید طرح‌ها در این اولویت‌ها برای پرداخت تسهیلات معرفی شوند.

فرماندار شهرستان خوسف گفت: کارخانه تولید الیاف مصنوعی، کارخانه تولید کارتن و مقوا، کارخانه تولید صنایع فلزی، کارخانه فرآورده‌های بتنی، طرح ملی سرم‌سازی و هتل گردشگری در دق اکبرآباد، معدن تقاب، کارگاه کیسه دوزی و کارگاه نیمه صنعتی تولید شیره انگور و سرکه از مهمترین طرح‌های اولویت دار در انتظار تسهیلات است.

سرپرست اداره بهزیستی خوسف نیز در این جلسه ضمن گلایه از برخورد برخی بانک‌ها در پرداخت تسهیلات برای مددجویان بهزیستی اظهار داشت: نباید در مقابل کاری که برای مردم انجام می‌دهیم انتظار تشکر داشته باشیم.

حسینی‌مقدم افزود: اگر نمی‌توانیم کاری انجام دهیم به مردم قول بیهوده ندهیم به گونه‌ای که برخی بانکها در جلسات کمیته اشتغال قول پرداخت تسهیلات تا سقف ۲۰ میلیون تومان با یک ضامن را می‌دهند اما وقتی مددجو به بانک مراجعه می‌کند با مشکل ضمانت‌ها رو به رو می‌شود.