نابودی خودروهای لوکس توسط دولت فیلیپین!+ عکس؛

نابودی خودروهای لوکس توسط دولت فیلیپین!+ عکس؛

فیلیپین در مقابله با جرم و جنایت اقدامات بسیار شدیدی را اتخاذ کرده است. منظور ما تخریب خودروهای توقیف شده خلاف‌کاران است زیرا به هر حال تخریب یک لکسس ES 300 متعلق به یک قاچاقچی مواد مخدر قطعاً پیامی را به دیگران خواهد داد و آن‌هم اینکه خلاف عاقبت خوشی ندارد.


احتمالاً می‌دانید که رئیس‌جمهور فیلیپین رودریگو دوترته به خاطر همین اقدامات جنجالی شهرتی به هم زده است. بنا به گفته اتوبلاگ، دوترته مراسم تخریب خودروهای لوکس خلاف‌کاران را از نزدیک مشاهده کرده است. همان‌گونه که در فیلم شنیده می‌شود خودروهای لوکسی تخریب شده‌اند که البته شامل خودروهایی همچون ب ام و Z4، آئودی S5، نیسان ۳۵۰Z و نسل سوم شورولت کوروت می‌باشد. البته کوروت یک خودروی لوکس محسوب نمی‌شود.


البته به نظر می‌رسد اکثر این خودروها از نوع شاسی‌بلند یا سدان های قدیمی باشند و بله یکی از این خودروهای قدیمی همان لکسس ۲۲ ساله‌ای است که در بالا به آن اشاره شد. البته که ما تخریب خودروها را دوست نداریم اما یکی از بدترین صحنه‌هایی که مشاهده می‌کنیم تویوتا لندکروزری است که زیر چرخ‌های بولدوزر از بین می‌رود.


دولت آمریکا نیز قبلاً دست به چنین اقدام‌هایی زده اما مطمئن نیستیم که آیا این اقدامات تأثیری در کاهش میزان جرم و جنایت داشته است یا خیر. فکر می‌کنیم فروش خودروهای توقیف شده تأثیر بیشتری داشته باشد زیرا پول آن‌ها را می‌توان صرف تقویت پلیس و نیروهای قانون و یا فعالیت‌هایی کرد که باعث کاهش جرم و جنایت می‌شوند.


ظاهراً ارزش کل خودروهای تخریب شده توسط دولت فیلیپین حدود ۲٫۹ میلیون دلار بوده است.