موگرینی پیروزی روحانی را تبریک گفت/اروپا آماده همکاری با ایران است؛

موگرینی پیروزی روحانی را تبریک گفت/اروپا آماده همکاری با ایران است؛

فدریکا موگرینی لحظاتی پیش در صفحه توییتر خود نوشت: ایرانیان در حیات سیاسی کشور خود مشارکت پرشوری داشتند. من به رئیس جمهور حسن روحانی بابت پشتوانه نیرومند مردمی که به دست آورده، تبریک می گویم.
وی در ادامه نوشت: اتحادیه اروپا آماده است برای روابط دوجانبه، اجرای کامل برجام، آرامش در منطقه و برآورده ساختن توقعات تمامی ایرانیان همکاری کند.
به گزارش ایرنا، موگرینی به تازگی و قبل از برگزاری انتخابات روز جمعه در ایران، با تاکید بر اینکه درباره تحولات انتخابات ایران و نتایج احتمالی اظهار نظر نمی کند، گفته بود: انتخابات ایران را با دقت و ملاحظه بسیار دنبال می کنیم.در برخی موارد اشتراک نظر و همکاری خوبی داشتیم که از جمله آنها می توان به اجرای توافق هسته ای اشاره کرد.
مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا همچنین گفته بود: ما همکاری خیلی خوبی در این زمینه با مقام های ایرانی داشتیم و خرسندم که آژانس بین المللی انرژی اتمی برای پنجمین بار پایبندی ایران به تعهدات خود را مورد تایید قرار داده و جامعه بین المللی هم با رفع تحریمها به این موضوع واکنش نشان داده است.
موگرینی تصریح کرده بود: طرف اروپایی تعهدی عمیق برای بردن سرمایه ها به سمت ایران و شروع همکاری در زمینه های مختلف نشان داده است.