مهمترین خواسته جریان اصلاحات و اعتدال استان حفظ روحیه و شجاعت و عمکرد استاندار فعلی است.

علی اکبر قاسمی، دبیرحزب مردم سالاری شهرستان خوسف در مصاحبه ای با پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق گفت: جریان اصلاحات و اعتدال استان به دنبال فرد نیست، بلکه به کارنامه افراد نگاه می کند. وقتی فردی موفقی مانند سید علی اکبرپرویزی با کارنامه ای روشن و مشخص داریم به چه دلیل بایستی دنبال ماجراجویی و سیاسی کاری باشیم.

قاسمی افزود: در طول یک سال گذشته که استاندار فعلی، جناب مهندس پرویزی سکاندار اجرایی استان شده اند، ما شاهد تحولاتی بوده ایم که هیچ کس نمی تواند آنها را انکار کند.متاسفانه سیاسی کاری سیاسیون مخالف دولت در استان صرفاً به مخالفت با دولت محدود نشده و گرنه آقایان اگر انصاف می داشتند و کارها و پیگیریهای مستمر شخص مهندس پرویزی را می دیدند که حتماً هم دیده اند، به جای سنگ اندازی در مسیر ایشان، بال های ایشان برای موفقیت بودند. مسلماً موفقیت نیروهای اجرایی در یک استان به معنی انجام پروژه های متعدد و رشد و شکوفایی است ولی آقایان صرفاً به دنبال مقاصد سیاسی و سیاسی کاری خودشان هستند.

وی افزود: مخالفت با دولت و توهین هایی که به دولت در استان شد، نتیجه ای جز این نداشت که این استان نتواند در جذب بودجه ها و افراد قوی عمل کند. مردم استان از بدو تاسیس این استان همیشه دیده اند که ضعیف ترین افراد برای تصدی پست های اجرایی به این استان آمده اند که دست برقضا همه آنها از طیف سیاسی همین آقایان بوده اند. ای کاش آقایانی که امروز فریادشان گوش فلک را کر کرده است، بگویند همین دوستانشان در پست های اجرایی استان چه گلی بر سر این استان محروم زده اند؟ امیدواریم همین اقایان یک بار دهانشان را باز کنند و خدماتی که مسئولین محبوبشان انجام داده اند را عنوان کنند.

قاسمی ادامه داد: متاسفانه امروز نمایندگانی که خود به صورت ناپلئونی به مجلس رسیده اند، آنهم اگر قانون را در مجلس قبل تغییر نمی دادند، نیز همصدای این آقایان شده اند. وقتی رییس جمهور یک کشور میگوید من منتخب همه مردم ایران هستم، چرا یک نماینده مجلس باید خود را صرفاً وقف یک عده خواص بی بصیرتی کند که صرفاً به دنبال سیاسی کاری و رسیدن به قدرتند؟!

دبیرحزب مردم سالاری شهرستان خوسف بیان اینکه مدت نزدیک به ۴۰ سال است که زمین های موسوی در بیرجند بلاتکلیف بوده است، نمایندگان استان در ادوار مختلف هم نتوانسته یا نخواسته اند که این مشکل را حل کنند ولی مهندس پرویزی که مدیر بومی هم نیست، با درک مشکلات مردم در کمتر از یک سال موانع ومشکلات زمینها مرتفع و برای این زمین ها امروز سند صاذرمی شود.همچنین بمنظور غلبه بر خشکسالی چندین ساله استان ، باتلاش و پیگیری های جناب پرویزی پروژه بارور سازی ابرها که از سالیان متمادی فقط حرف آن بود با موفقیت اجرا وباعث خوشحالی کشاورزان ودامداران  استان گردید.

قاسمی افزود: جاده بیرجند قاین که معروف شده است به جاده مرگ، در چند سال گذشته به صورت سانتی متری درحال دوبانده شدن بوده است ولی امروز همه مردم شاهد هستند که چندین پیمانکار به طور همزمان در این مسیر درحال کار هستند که اینها همه دلیل بر پیگیری های مستمر شخصی است که امروز اصلاح طلب ها و اعتدالیون استان خواستار ادامه فعالت ایشان هستند.

دبیرحزب مردم سالاری خوسف ادامه داد: خواست اصلاحات و اعتدال در استان جلوگیری از رشد غوغاسالاری و سیاسی کاری در استانی است که به خدمت در راستای عقلانیت بیشتر نیاز دارد تا شعارهای پوج، مردم فریب و ایجاد هیاهو. متاسفانه با همین شعارها و رفتارها در سالهای اخیر مدام استان به سمت عقب رفته است و ما می بینیم که متاسفانه نمایندگانی که باید نماینده همه مردم باشند نیز برای خشنودی عده ای با رفتارهای انگشت نما و حرف هایی نخ نما شده حاضر شده اند مردم استان را نگران و آینده استان را تباه کنند.