معین الدین سعیدی، نماینده مجلس: می‌گویند که دلار ۶۵ تومانی را به رسمیت نمی‌شناسیم، اما به رسمیت نشناختن شما اصلاً اهمیتی در قیمت ندارد

معین الدین سعیدی، نماینده مجلس: می‌گویند که دلار ۶۵ تومانی را به رسمیت نمی‌شناسیم، اما به رسمیت نشناختن شما اصلاً اهمیتی در قیمت ندارد

دلار روز به روز بالاتر می‌رود و صدای مشخصی از مجلس و دولت شنیده نمی‌شود. برخی در جامعه احساس می‌کنند که مجلس وظایف اساسی خود را ر‌ها کرده و دولت نیز در این فضا دیگر وجه نظارتی ندارد.

معین الدین سعیدی,انتقاد معین الدین سعیدی از مسئولان

پایگاه خبری تحلیلی اخبارشرق – معین الدین سعیدی، نماینده مجلس، درباره بی توجهی مجلس به مسائل روز کشور به انتخاب گفت: رهاشدگی در تمامی ارکان اجرایی کشور وجود دارد؛ الان شاهد هستیم که روز به روز قیمت دلار بالا می‌رود، قیمت سکه بالا می‌رود و اثر خود را در سفره مردم گذاشته است، اما هیچ اقدام جدی از طرف دولت و مجلس صورت نگرفته است. امروز هم تعدادی از نمایندگان این نکته را گفتند که حتماً با شخص رئیس جمهور باید یک جلسه داشته باشیم. آنچه مشخص است دوستان دولت آمار و اطلاعات مثبت می‌دهند و من احساس می‌کنم درباره کشوری جز ایران صحبت می‌کنند. گزارش‌هایی که از سوی مسئولین اقتصادی دولت می‌آید، آنگار نه انگار که این شرایط در اقتصاد کشور حکم فرما شده است. بعضا می‌گویند که دلار ۶۵ تومانی را به رسمیت نمی‌شناسیم، در حالیکه به رسمیت نشناختن شما اصلاً اهمیتی در قیمت ندارد.

وی در ادامه در رابطه با عدم نظارت مجلس بر رفتار دولت بیان کرد: از طرفی در بعد نظارتی مجلس انتظار می‌رفت که جلسات جدی برای نظارت بر رئیس جمهور و وزیر صورت بگیرد اما خبری نشد. در مجموع احساس بر این است که دولت کارکرد خود را ندارد، حتی بعضا مطرح می‌شود که ما با پدیده بی دولتی در اقتصاد مواجه هستیم. به همان شکل این گلایه‌مندی به حق از طرف مردم شامل حال تمامی نمایندگان از جمله خود بنده می‌شود که نسبت به این شرایط، آن وظایف را به خوبی انجام نداده‌اند.

این نماینده درباره مطالبات مردم در روز‌های اخیر اظهار داشت: مردم انتظار به حقشان از نمایندگان این است که در حوزه‌های معیشتی، مهار تورم، حفظ ارزش پول ملی فعال باشند. در مناطق کمتر توسعه یافته در حوزه‌های زیرساختی فعال باشند. البته کار‌های خوبی شده است، از جمله در تقویت بازارچه‌های مرزی؛ اگرچه در شرایط اقتصادی آن چه شاهد هستیم اصلاً مورد رضایت نیست. ما پدیده‌های شگفت‌انگیزی داریم، شخصی گفت ملاک ما در مجلس همراهی با دولت است که زمینه ایجاد یک وکیل الدوله را فراهم می‌آورد. با این شرایط روز به روز مطالبات مردم به حاشیه می‌رود.

سعیدی درباره رفتار‌های نمایشی دولت گفت: من از رئیس جمهور انتقاد دارم؛ ایشان به منطقه ما آمدند و ما نگران بودیم که این حضور‌ها نمایشی باشد. قرار بود بعد از سفر برنامه‌های جدی برای توسعه زیرساخت‌های منطقه از جمله در راه‌های روستایی صورت بگیرد. من از ایشان می‌خواهم برای زیرساخت‌های از بین رفته کاری کنند.

او افزود: اتفاقات اخیری هم که در منطقه ما ایجاد شده و خواهان ایجاد تصویر ناامن از منطقه ماست، به ضرر مردم است. کسانیکه دست به اقدامات ضد امنیتی می‌زنند، مسلماً هیچ دلسوزی برای مردم ما ندارند. شاهد هستیم که در همین اتفاق اخیر راسک و چابهار خون پاک شهدای این حادثه که خون سنی و شیعه بود دامن این گروه‌های تروریستی را بگیرد.